Ghost, Behemoth na Mystic Festival 2023. Święto fanów ciężkiego grania

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2023 13:48
- Mamy piękną pogodę, otwieramy więc pole namiotowe i wszystko dzieje się zgodnie z planem - mówił Tomasz Ochab, organizator tegorocznego Mystic Festival. Na pięciu scenach w Gdańsku w ciągu czterech dni imprezy usłyszymy takie gwiazdy, jak Voivod, Meshuggah, Ghost, Behemoth czy Carpathian Forest. 
Koncert grupy Ghost
Koncert grupy GhostFoto: Shutterstock.com/Ben Houdijk

Podczas tegorocznej odsłony Mystic Festival w Gdańsku wystąpi aż kilkudziesięciu artystów z kilku kontynentów od Europy po Amerykę Północną. Na pięciu scenach w gdańskiej Stoczni - umieszczonych pod gołym niebem i pod dachem - zagrają poza headlinerami m.in. Moonspell czy Soen. Będzie także kino, wystawy, a także miejsce spotkań i debat. Zaplanowano również strefę foodtracków, kraftowego piwa i rozrywki, gdzie będzie można się zrelaksować w przerwach między koncertami. - Sceny są oczywiście podzielone tematycznie, największe zarezerwowane są na największych gwiazd, które przyjeżdżają z ogromnymi produkcjami. Koncerty Ghost, czy Gojira będą z pewnością spektakularnymi widowiskami. Mniejsze sceny także są dla nas jednak niezwykle ważne, będzie m.in. dzień, w którym zagrają dla nas wyłącznie kobiety - podkreślał gość Czwórki. 

Obok wydarzeń muzycznych odbędzie się mnóstwo innych imprez, w których warto wziąć udział. - Będą panele dyskusyjne, a także kino "VHS Hell" z filmami, których nikt nie chciał zobaczyć. To kino klasy Z, które jednak wszyscy doceniają i lubią - wyliczał Tomasz Ochab. Festiwal rozpocznie się 7 czerwca w Gdańsku i potrwa cztery dni. 

Jedną z gwiazd budzących najwięcej emocji jest grupa Ghost. - Ich potężna produkcja na pewno wyrzuci wszystkich z butów, podobnie jak występ grupy Gojira - mówił gość Czwórki. - Amerykański Danzig, który wystąpi w sobotę, przyjedzie do nas ze specjalnym setem, zagrają cały pierwszy album. U nas odbędzie się jeden z dwóch koncertów, które zagrają w Europie. Na scenie pojawi się także nasz rodzimy Behemoth, który w Polsce zawsze budzi ogromne emocje. 

Posłuchaj
10:47 czwórka mystic_PR4_AAC 2023_06_06-08-34-24.mp3 Tomasz Ochab zaprasza na Mystic Festival (Pierwsze słyszę/Czwórka) 

Jak podkreślał organizator, budowa line upu tak ogromnej imprezy nie jest łatwa. - Zależy nam na tym, by scena główna nie kolidowała z innymi scenami, jednak mamy ich aż pięć, więc "nakładania się" na siebie niektórych gwiazd nie da się uniknąć. Z drugiej strony zależy nam na tym, by każdy z uczestników miał czas, by odpocząć, nawodnić się, zregenerować siły. Festiwal jest po to, by cieszyć się muzyką, ale warto czasem wychillować - zaznaczał Tomasz Ochab. Na koniec gości Mystica czeka after, festiwal zamknie Perturbator. - Choć jest tu sporo elektroniki, ci artyści nie odstają cieżąrem od metalowego grania - podkreślał gość Czwórki. 

Źr. Mystic Festival/Youtube.pl

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Tomasz Ochab (organizator Mystic Festival)

Data emisji: 06.06.2023

Godzina emisji: 08.30

kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka Rock Kamil Jasieński