Konrad Mroczek: mamy bardzo silny rynek barberów w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2024 17:20
Jak grzyby po deszczu w polskich miastach zaczęły się pojawiać liczne salony barberów. To za sprawą mody na noszenie brody. Fachowcy nie tylko ją świetnie wystylizują, ale także ostrzygą klientów i doradzą, jak dbać zarówno o zarost, jak i włosy. 
Konrad Mroczek w Czwórce opowiada o trendach fryzjerskich i rynku barberów w Polsce.
Konrad Mroczek w Czwórce opowiada o trendach fryzjerskich i rynku barberów w Polsce. Foto: Kamil Jasieński/Czwórka
  • Konrad Mroczek przygląda się z boku branży barberskiej, organizuje eventy barberów, pokazy i konkursy.
  • Wie, kto rządzi branżą, kto jest mistrzem, co jest trendy, a co passe.
  • W Czwórce opowiada o rynku barberów i o aktualnych trendach.

Rynek barberów w Polsce

Zamiast iść do fryzjera, coraz więcej mężczyzn korzysta z usług barberów. Nie tylko ogolą i modnie wystylizują brodę, ale także odpowiednio dopasują do wizerunku fryzurę. Coraz więcej salonów oferujących takie usługi pojawia się w Polsce. - W naszym kraju, w porównaniu z resztą Europy, mamy bardzo silną scenę w branży barberskiej - mówi Konrad. - Może z wyłączeniem Wielkiej Brytanii, bo wiadomo, tam wszystko powstało i prawdopodobnie trudno będzie ich przebić. Jednak w Polsce jesteśmy naprawdę sporym rynkiem. Mamy wielu edukatorów, mamy imprezy, które odbywają się cykliczne i to takie, na których obecnych jest nawet 600 osób.


Wymiana doświadczeń ważna rzecz

Gość Czwórki wielokrotnie brał w nich udział, także jako współorganizator oraz prowadzący. - Mamy naprawdę świetnych i doskonale przeszkolonych fachowców. To, do czego namawiam kolegów, to żeby próbowali zaistnieć za granicą. Niestety z tym jest problem, bo niewielu z nich prowadzi swój profil w języku angielskim - zauważa. - Mam nadzieję, że to przyjdzie z czasem, a pierwsze wizyty już się pojawiają. Warto się dzielić swoją wiedzą, bo jesteśmy naprawdę mocni na tle Europy. Do nas także trafia wielu fachowców, od których można się wiele nauczyć. Ta wymiana w tym środowisku to ważna rzecz. Barberzy coraz bardziej popularni

Konrad przyznaje, że edukacyjna misja, którą on i jemu podobni realizują w mediach społecznościowych, przynosi coraz większe rezultaty. Mężczyźni coraz chętniej ruszają do barbera, żeby zadbać o swój wygląd. Z jakimi kosztami muszą się liczyć?


Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Konrad Mroczek (@pomadowy)


- Ja tłumaczę, że warto odżałować raz na miesiąc 180 czy 140 zł na barbera. Dzięki temu naprawdę można dużo lepiej wyglądać i dużo lepiej się czuć - tłumaczy. - To są przybliżone stawki w stolicy. W mniejszych ośrodkach zapłacimy mniej. W Czwórce Konrad Mroczek zdradził także, jakie są aktualne trendy.


Posłuchaj
18:49 CZWORKA/Pierwsze słyszę - Konrad Mroczek barber 24.04..2024.mp3 Konrad Mroczek o trendach fryzjerskich i rynku barberów (Pierwsze słyszę/Czwórka)

 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Konrad Mroczek (autor profilu pomadowy)

Data emisji: 24.04.2024

Godzina emisji: 8.15

aw/wmkor