Audioriver 2023. Co będzie się działo latem w Płocku?

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2023 12:27
Już za chwilę startuje festiwalowe lato. Jedną z imprez, na którą warto się wybrać w lipcu, jest Audioriver. Festiwal od 16 lat odbywa się w Płocku i przyciąga rzesze fanów muzyki elektronicznej.
Festiwal Audioriver - tak było w 2022 roku
Festiwal Audioriver - tak było w 2022 rokuFoto: PAP/Szymon Łabiński

W ostatni weekend lipca Płock, który przyciąga turystów m.in. urokliwą starówką oraz pięknymi "okolicznościami przyrody", zamieni się w mekkę fanów muzyki elektronicznej. Audioriver to jeden z czołowych i najdłużej działających festiwali w Polsce, który co roku gromadzi dziesiątki tysięcy fanów z kraju i całego świata.


Muzyczna różnorodność

- To jeden z największych festiwali muzyki elektronicznej, podczas którego gramy też trochę hip-hopu i popu - mówi Piotr Orlicz-Rabiega, organizator festiwalu Audioriver. - Bookingi niektórych artystów zaczynają się nawet dwa lata wcześniej. W tym roku chyba najbardziej się cieszę na powrót zespołu Moderat. Zakończyli swoje wspólne granie kilka lat temu, a jednak wrócili.

Wydarzenie wyróżnia bardzo szeroki program muzyczny, bo w Płocku można jednocześnie zobaczyć globalne gwiazdy muzyki elektronicznej i alternatywnej, ale także uznanych artystów czerpiących z różnych gatunków muzycznych. 

Będzie się działo!

W tym roku artyści zagrają na dziesięciu scenach, a za festiwalowe tło posłuży malowniczy zalew. - Różnorodność będzie bardzo duża. Od naszego Kosmosu, w którym gramy najmocniejszą muzykę, przez Main Stage, na którym pojawi się blisko 30-osobowa orkiestra - zapowiada organizator. - Będą też dwie sceny basowe, bo przez ostatnie lata basowa muzyka była zawładnięcia drum and basem, a wrócił i dubstep, i różnego rodzaju nowe brzmienia brytyjskie. Zrobiliśmy więc dwie trochę mniejsze sceny w nowych miejscach na terenie festiwalu. Można będzie też usłyszeć nowoczesny chaos pomieszany z disco. Więc wiele będzie się działo.


Edycja pełna zmian

W tegorocznej edycji, inaczej niż w poprzednich, otwarcie festiwalu odbędzie się o godzinie 13.00. - Zawsze zaczynaliśmy wieczorem, a zmian będzie więcej. Począwszy od konstrukcji scen, zmiany wizualnej festiwalu, przez przeniesienie sceny z Rynku Głównego, po większą liczbę zadaszeń - wymienia Piotr Orlicz-Rabiega. - Będzie także więcej aktywności pozamuzycznych, do których angażujemy osoby reprezentujące świat kultury, a także ważne projekty społeczne.

Wśród artystów pojawią się m.in.: Adiel, 175 BPM, 8Kays, 99999999, Coco Bryce, Desiree, Moderat, Palms Trax, Trym, Kamp!, Job Jobse, Krakota, Tengu, VTSS, Zuchy, Catz’n’Dogz, Samurai Breaks czy Święty Bass. Pełny line-up jest dostępny na festiwalowej stronie.


Posłuchaj
10:13 Czwórka/Pierwsze Słyszę - Audioriver festiwal 17.05.2023.mp3 O festiwalu Audioriver opowiada jego organizator Piotr Orlicz-Rabiega (Pierwsze Słyszę/Czwórka)

 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Piotr Orlicz-Rabiega (organizator festiwalu Audioriver)

Data emisji: 17.05.2023

Godzina emisji: 08.30

aw