Gooral w Czwórce. Folkowy trans na żywo

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2018 12:00
- Bardzo się cieszę, że pierwszy koncert w ramach trasy promującej moje najnowsze wydawnictwo "Ethno Elektro 2" gram właśnie w Czwórce. To moje kolejne spotkanie ze słuchaczami tej stacji i czuję się zaszczycony - tak Gooral rozpoczął swój występ na Czwórkowej scenie.
Audio
  • Tak Gooral i jego zespół zagrali w Czwórce (Covery Samplery/Czwórka)
Gooral w Czwórce
Gooral w CzwórceFoto: Zuza Sosnowska

Gooral stworzył niepowtarzalny styl, który ze względu na mieszkankę gatunków muzycznych, w których się porusza nazwany został Ethno Elektro. Artysta muzykę klubową i elektroniczną łączy z polską góralszczyzną. Występował m.in. na Opener Festival, Exit, Sziget, Colours of Ostrawa, Orange, Coke, Woodstock i Audioriver. Koncertowo odwiedził ponad 20 krajów, większość krajów europejskich, a także Japonię, Kanadę i Azerbejdżan.

Pierwszym singlem promującym czwarty album jest utwór "Pokochali", w którym usłyszeć można m.in. wokal i piszczałkę Macieja Szymonowicza. Materiał z tego krążka zabrzmiał w studiu Czwórki, a Goorala podczas występu wspierali Maciej Szymonowicz, Stanisław Leszczyński i Bartek Gwoźdź.

***

Koncert Goorala odbył się w piątek (30.11) w ramach audycji "Covery Samplery". Poprowadziła go Ula Kaczyńska.

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bovska: jesteśmy przywiązani do brzmienia naszych utworów

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2018 11:40
Znana m.in. z Czwórki Bovska swoją ostatnią płytę "Kaktus" nagrała w 2016 roku. Album bardzo szybko pokrył się złotem, a klipy do jej utworów cieszą się milionowymi odsłonami. Niebawem rusza w kolejną trasę koncertową zatytułowaną "Reset".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gabba Tallion: JuhaU i Tymon w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2018 14:43
30 maja o godz. 19.00 w Czwórce swoje  się sety DJskie zagrali Tymon - Australijczyk polskiego pochodzenia oraz JuhaU z Finlandii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zion Train na scenie Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2018 08:00
Zion Train, legenda future dubu, obchodzi w 2018 roku 30-lecie istnienia grupy. Z tej okazji zespół zaplanował trzy koncerty w Polsce, w ramach trasy "30 Years in Dub". Jeden z nich w studiu Czwórki.
rozwiń zwiń