Marta Zalewska - zwyciężczyni naszego konkursu zagrała w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2018 19:00
7 grudnia laureatka drugiej odsłony konkursu Czwórki "Wydaj płytę z Będzie głośno!" zaprezentowała swój debiutancki album i premierowo zagrała go w studiu koncertowym Czwórki.
Audio
  • Marta Zalewska zagrała materiał ze swojej debiutanckiej (Będzie głośno!/Czwórka)
  • Tuż po koncercie. Wywiad z Martą Zalewską (Będzie głośno!/Czwórka)
Marta Zalewska w studiu Czwórki
Marta Zalewska w studiu CzwórkiFoto: Bartosz Bajerski

Album Marty Zalewskiej ukazał się nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia.

Za nami druga odsłona konkursu radiowej Czwórki "Wydaj płytę z Będzie Głośno", w którym udział wzięło 169 artystów i do którego zgłoszonych zostało ponad 1000 piosenek w niemal wszystkich gatunkach muzycznych: od rocka, popu, przez electro pop, metal, grunge, reggae, folk, hip hop, klasykę, disco, na muzyce instrumentalnej kończąc.

Tym razem najlepsza okazała się Marta Zalewska – multiinstrumentalistka i wokalistka, która w nagrodę wydała debiutancką płytę oraz gra koncert w studiu Czwórki. Gdyby Marta Zalewska urodziła się wiele lat wcześniej pewnie grałaby z Janis Joplin albo Hendixem. Ale na szczęście żyje tu i teraz. 

Jest jednocześnie wokalistką, multinstrumentalistką z klasycznym wykształceniem i autorką tekstów. Doświadczenie zbierała grając z Kayah czy Krystyną Prońko, ale i zespołami muzyki dawnej Canor Anticus i Ars Nova.

W międzyczasie zdążyła zebrać garść nagród w wielu konkursach – jako wokalistka i jako skrzypaczka. Punktem zwrotnym w jej karierze był udział w konkursie debiutów podczas festiwalu w Opolu w 2016 roku. Dostała także angaż do spektaklu Teatru Roma "Once" - polskiej premierze nagradzanego na całym świecie musicalu.

Marta od dziecka fascynuje się latami 60-tymi XX wieku i ruchem hipisowskim. Takie korzenie wraz z talentem, którym można by obdzielić kilku muzyków i mnóstwem doświadczeń, dały efekt w postaci albumu naładowanego energią. To rzadki przykład debiutu, który został nagrany przez delikatną artystkę w pełni świadomą swojej siły.

 

Dowiedz się więcej o Marcie Zalewskiej i konkursie "Wydaj płytę z Będzie Głośno" >>>

"Będzie Głośno" – pod takim hasłem Czwórka promuje młodych zdolnych Polskich muzyków nie mających jeszcze kontraktu z żadną wytwórnią. Jest to program, który umożliwia nieznanym artystom bezpośredni kontakt z radiem, a poprzez audycję pod tytułem "Będzie głośno!" i listę przebojów dociera do słuchaczy. 

Koncert Marty Zalewskiej odbył się w piątek (7.12) w cyklu "Koncerty Czwórki". Poprowadził go https://www.polskieradio.pl/Damian-Sikorski/Tag179534Damian Sikorski.

mat.pras./pj