Bób - alternatywa dla mięsa, "wspomagacz" odchudzania

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2020 06:00
Podobnie jak inne rośliny strączkowe, jest skarbnicą witamin i wartości odżywczych. Bób jest świetną alternatywą dla mięsa i wspomaga odchudzanie.
Bób
BóbFoto: Shaiith/Shutterstock.com

Zazwyczaj bób gotujemy, ale warto pamiętać, ze traci on wtedy wiele cennych minerałów. Młode ziarna bobu mają dość miękką skórkę, dlatego warto spróbować tego warzywa na surowo. Bób można dodać także do sałatek, do makaronu czy do zupy. Jak go podać, by smakował najlepiej, jak długo go gotować i dla kogo to warzywo nie jest polecane. O tym już po godz. 7.00.

Spotkamy się również z pająkiem krzyżakiem, którego możemy spotkać wszędzie. W domku na Mazurach, w ogródkach, w lasach - kiedy jest ciepło wychodzą i budują swoje sieci. Krzyżaki to pająki chronione, których absolutnie nie można zabijać. Jak dokładnie wyglądają? Dlaczego muszą budować sieć prawie codziennie?

Będzie też kolejny fragment książki "Przygody młodego przyrodnika" Davida Attenborough, wieści ze świata sportu, muzyki i kultury online. Zajrzymy również na mapy pogodowe na piątek i weekend.

***

Na audycję z cyklu "Najlepszy Dzień Tygodnia" w piątek (10.07) po godzinie 7.05 zaprasza Kuba Marcinowicz.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka dieta zdrowie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak