Polskie Radio
Section05
dieta

Jak kwarantanna wpływa na naszą dietę?

Dużo czasu spędzamy w domu, pracujemy zdalnie, uczestniczymy w zajęciach online. Dlatego wielu z nas zmieniło dietę. Zaczęliśmy gotować, a przestaliśmy jeść w pośpiechu, "na mieście", mniej też w naszej diecie tzw. śmieciowego jedzenia, czyli przekąsek. - Jedzmy produkty pełnoziarniste i nie zapominajmy, że warto zmniejszyć porcje, bo mamy teraz mniej ruchu - radzą eksperci w Czwórce. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka dieta Piotr Firan Weronika Puszkar STYL ŻYCIA zdrowie

"Talerz zdrowia" dla osób starszych, ale nie tylko

Po pierwsze, nie jedz niczego, czego nie mógł zjeść Twój pradziadek. Po drugie, nie kupuj niczego, co ma w składzie nazwę, której nie rozumiesz. Po trzecie, unikaj produktów składających się więcej niż z pięciu składników. Do tych prostych, wspomagających odporność zasad żywienia Beaty Boruckiej powinni stosować się nie tylko seniorzy.
Zobacz więcej na temat:  Trójka zdrowie senior Agnieszka Furtak-Bilnik jedzenie dieta

Objaw zmęczenia w ciągu dnia? Powodem może być niedobór wody w organizmie

22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody, która jest głównym składnikiem organizmu. W ciele dorosłego mężczyzny znajduje się około 60 proc. wody, w ciele dorosłej kobiety około 50 proc. Organizm nie może magazynować większej ilości wody, dlatego też musi być ona stale mu dostarczana. Niedostateczna podaż płynów szybko może doprowadzić do odwodnienia, które jest przyczyną poważnych zaburzeń stanu zdrowia.
Zobacz więcej na temat:  Artur Wolski zdrowie medycyna dieta woda