Kamil Kowalski: wiosna cały czas jest we mnie

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2021 16:50
- "Wiosna we mnie" to hołd oddany naturze i miejscu, w którym się wychowałem - opowiada Kamil Kowalski, artysta, który już wkrótce zadebiutuje autorskim albumem. - To moje wspomnienie chmur, deszczu, słońca i księżyca, które zawsze mnie inspirowały.
Kamil Kowalski
Kamil KowalskiFoto: mat. prasowe/Agora Music

Posłuchaj
07:32 CZWÓRKA NDT - Kamil Kowalski 23.04.2021.mp3 Jak powstają klipy Kamila Kowalskiego? (Najlepszy Dzień Tygodnia/Czwórka)

Urodziłem się pierwszego dnia wiosny i zawsze marzyłem, żeby mieć piosenkę o mojej ulubionej porze roku Kamil Kowalski 

- Wychowałem się we wsi w Zachodniopomorskiem. W miejscu otoczonym przez lasy i pola - opowiada muzyk. - Przyjaciele byli , odchodzili, pojawiali się nowi, a na naturę zawsze mogłem liczyć. Nigdy mnie nie opuściła. 

Kamil Kowalski - Wiosna we mnie / Kamil Kowalski

Piosence "Wiosna we mnie" towarzyszy sensualny teledysk nakręcony nad polskim morzem. - Razem z Adamem Wachulewiczem i Łukaszem Krupą, z którymi pracowałem przy klipie, postanowiliśmy zbudować pokój w nietypowych okolicznościach: na plaży w Gdyni. Chcieliśmy pokazać, że natura jest bardzo blisko nas, choć czasami w ogóle jej nie dostrzegamy - mówi artysta. - W teledysku stoję w tym pokoju bez ścian, otoczony drzewami, morzem i piaskiem. Mam wszystko to, za czy tęsknię, odkąd mieszkam w Warszawie. I choć kocham to miasto i nie wyobrażam sobie życia w innym, to ciągnie mnie do korzeni. Najmocniej odczułem to podczas pierwszego lockdownu.

Zobacz także:

W teledysku występuję razem z moimi roślinami. Przyroda mnie wzrusza. Ufam jej. Powierzam sekrety Kamil Kowalski

Utwór powstał w krakowskim studiu Patricka The Pana. Tekst Kamil Kowalski napisał we współpracy z Moniką Mimi Wydrzyńską, wokalistką zespołu Linia Nocna, a na skrzypcach i gadule zagrała Magdalena Lasowska - występująca m.in. z Ralphem Kamińskim czy Dawidem Podsiadło. "Wiosna we mnie" to pierwsza piosenka zapowiadająca debiutancki album artysty. 23 kwietnia do sieci trafił drugi singiel z tego wydawnictwa - utwór "Cień". 

Kamil Kowalski - Cień /Kamil Kowalski 

***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzi: Kuba Marcinowicz

Materiał przygotowała: Oliwia Krettek 

Data emisji: 24.04.2021

Godzina emisji: 8.40 

kul