Polskie Radio
Section05
Oliwia Krettek

"Maraton dobra". Reportaż Oliwii Krettek

Marsz kojarzy się jednoznacznie z wojskiem. 32-letni Petro Skrypka nie mógł jednak go kontynuować w ten sposób, choć bardzo chciał. Maszeruje więc już jako weteran wojenny sam do celu oddalonego o kilka tysięcy kilometrów, myślami będąc nadal z tymi, którzy zostali w jego ojczyźnie. Chce przez swoją inicjatywę, którą nazwał "Maraton dobra" postawić rannych na nogi, zbierając pieniądze na protezy.
Zobacz więcej na temat:  Wiesław Molak Ukraina Oliwia Krettek reportaż

Zarządzanie czasem - jak sobie z nim radzić?

Czas biegnie nieubłaganie, a ludzkość od wieków zastanawia się, jak nad nim zapanować. W dobie nowych technologii mamy wrażenie, że minuty uciekają jeszcze szybciej. Michał Kuryłek, finalista Plebiscytu Czwórki Nieprzeciętni z 2022 roku i student medycyny z listy Forbes'a 25 under 25, podpowiada, jak efektywnie zaplanować swój kalendarz. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Oliwia Krettek czas zarządzanie czasem planowanie STYL ŻYCIA

Nauka szybkiego liczenia. Poznaj tajniki japońskiej arytmetyki mentalnej

- Jestem sorobanistką, czyli uczę ludzi szybko liczyć - mówi Aneta Grzanka, pedagog i certyfikowany trener matematyki mentalnej. Kompetencje matematyczne są przydatne w wielu dziedzinach życia. A najważniejsze jest to, że mają je nawet te osoby, które w szkole nie radziły sobie z dodawaniem i dzieleniem.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka pieniądze młodzież firma edukacja matematyka STYL ŻYCIA Oliwia Krettek

Akcja Inspiracja. "Motywujemy do działania młodzież z małych miast"

Ogólnopolska Akcja Inspiracja to spotkania, które mają na celu aktywizację młodzieży w lokalnych społecznościach. - Młodzi ludzie nie zawsze wiedzą, gdzie szukać inspiracji do działania, my dajemy im dostęp do nowych, ciekawych możliwości - tłumaczy Weronika Szewczuk z Our Future Foundation. Czwórka jest patronem tego wydarzenia. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka młodzież Oliwia Krettek edukacja NAUKA

AIR SHOW Radom 2023 - nie tylko akrobacje, ale też potężna dawka historii

Za nami Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show Radom 2023. Podczas wydarzenia nie brakowało podniebnych akrobacji i ewolucji wykonywanych przez najlepszych z najlepszych. Wydarzenie było także okazją do zdobycia wiedzy o najnowocześniejszym, ale też historycznym sprzęcie wojskowym. Transmisję z wydarzenia prezentowaliśmy na żywo na stronach internetowych i w mediach społecznościowych Polskiego Radia, jedynego producenta treści wideo z pokazów.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Air Show Radom lotnictwo samoloty Radom Air Show Radom 2023 Oliwia Krettek Hanna Dołęgowska

AIR SHOW Radom 2023 - atrakcje dla małych i dużych

XVII odsłona Międzynarodowych Pokazów Lotniczych AIR SHOW Radom 2023. Oprócz akrobacji podniebnych podziwiać także można wyjątkowe maszyny. - Przygotowaliśmy dla Państwa kilkaset metrów kwadratowych ekspozycji - mówi Jakub Mitek z  Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie. - Wśród wielu atrakcji można obejrzeć też statki powietrzne, które są bardzo zasłużone dla lotnictwa.  
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Air Show Radom lotnictwo samoloty Radom Air Show Radom 2023 Oliwia Krettek