"Ups!". Co wydarzyło się na planie klipu Mery Spolsky?

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2021 14:40
Piosenka "Ups!" znalazł się na wydanej w 2019 roku płyty "Dekalog Spolsky". Był to drugi album w dorobku artystki, który wytyczył nowy rodział jej działalności. - Znudził mi się słodki synthpop, pokochałam analogowe eksperymentowanie, także w warstwie wizualnej - wspomina Mery Spolsky.
Mery Spolsky
Mery SpolskyFoto: Martyna Ogonek/Czwórka

Posłuchaj
spolsky mery 1200.jpg
Mery Spolsky o "Dekalogu": tam nie ma przypadkowych słów

Inspiracją dla stowrzenia tego utworu był... wykrzyknik. - Ten znak pojawiał się w moich solowych numerach, a Igorilla, czyli Igor ze składu Mama Selita postanowił napisać o tym odrębną piosenkę - opowiada artystka. - "Ups!" powstało między płytami i miało być luźnym przerywnikiem. Dlatego postanowiliśmy stworzyć do niego wyjątkowy klip. 

Posłuchaj
08:27 CZWÓRKA NDT - dobrze nakrecone 10.09.2021.mp3 Dobrze nakręcony klip: Mery Spolsky & Igorilla "Ups!" (Najlepszy Dzień Tygodnia/Czwórka)

Nie przepadam za klipami fabularnymi w moim projekcie. Ale pomysł na "Ups!" od razu bardzo mi się spodobał. Poczułam się tak, jakbyśmy mieli kręcić sen Mery Spolsky

Teledysk był pierwszą fabularną produkcją w dorobku Mery Spolsky. - Występuję w nim w roli dziewczyny, a nie Mery. Moja bohaterka zakochuje się w tajemniczym chłopaku z biblioteki, mimo, że jest w stałym związku - opowiada. - Fabuła klipu nawiązuje do tekstu piosenki. To historia o tym, że czasami zdarza się nam fantazjować i wiłać w myślach w niebezpieczne sytuacje.

Mery Spolsky feat. Igorilla - Ups! (Official Video) / Kayax TV

Zobacz
spolsky 1200.JPG
Miło było, czyli koncert Mery Spolsky w Czwórce

Autorem scenariusza i twórcą teledysku jest Mateusz Vlahos. - Poznaliśmy się dopiero na planie, ale tak polubiliśmy się, że do dzisiaj jesteśmy przyjaciółmi. Mamy nawet taki sam tatuaż "ups!" - zdradza rozmówczyni Oliwii Krettek. - W ten sposób "uczciliśmy" naszą wspólpracę, która świetnie się układała, mimo, że w trakcie zdjęć napotkaliśmy dużo trudności. Po pierwsze pogoda zrobiła nam psikusa, a po drugie.... w jednej ze scen, w miłosnym uniesieniu, miałam wskoczyć koledze na barana. Zrobiłam beztroskie "hop" i No Echoes załamał się pod moim ciężarem - śmieje się Mery Spolsky.   

***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzi: Małgorzata Jakubowska

Materiał przygotowała: Oliwia Krettek

Data emisji: 10.09.2021

Godzina emisji: 7.15

kul