Last Robots w Czwórce, zaraz na Carbon Silesia Festival

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2022 22:10
iRobot & Bert, czyli Last Robots to prawdziwe legendy krajowej sceny klubowej i elektronicznej. Działają razem od ponad 14 lat, a osobno jeszcze dłużej. Można ich usłyszeć w całej Polsce - nie tylko w najlepszych klubach, ale także na znanych festiwalach. We wtorek zagrali w Czwórce. 
Last Robots w Czwórce
Last Robots w CzwórceFoto: Kamil Jasieński

Berta doskonale znacie z Czwórki - on i iRobot zagrali seta w Czwórce! 

Duet Last Robots wielokrotnie występował na głównych scenach festiwalów: Audioriver, Open'er, SnowFest czy Live Festival w Krakowie. Na tym ostatnim byli odpowiedzialni za support przed grupą The Prodigy rozgrzewając 40-tysięczną publiczność przed koncertem zespołu. Swoje sety grają również poza granicami kraju. W roku 2012 udali się w trasę po Japonii, gdzie swoje umiejętności prezentowali aż na pięciu wydarzeniach, w tym na festiwalu Shimokitazawa Sound Cruising, a w roku 2019 na festiwalu Metronome w Pradze. 

Muzyka, którą serwują to charakterystyczna i energetyczna mieszanka muzyki house. W swoich występach lubią zaskakiwać słuchaczy nietuzinkową selekcją utworów, a wydarzenia z ich udziałem na długo pozostają w pamięci uczestników.  Dzielili scenę z około setką wykonawców zagranicznych. Wśród nich znaleźli się m.in.: Annie Mac, 2Many Dj`s, Jacques Lu Count, Vitalic, Marshall Jefferson, Booka Shade, Felix Da Housecat, Oliver Huntemann, Cassius czy Krystal Klear. 

Last Robots nie tylko miksują i rozgrzewają parkiety do czerwoności, ale przede wszystkim produkują własne nagrania. Są autorami remiksów dla Giorgio Morodera & SIA, Hurts, Sorry Boys, Kamp!, Jolie Cherie, Noviki i wielu innych popularnych artystów. Ich utwory ukazywały się nakładem takich wytwórni, jak: Opus, Kayax, Warner czy Sony.


Posłuchaj
56:22 2022_05_31 19_03_41_PR4_12_cali_na_godzine.mp3 Last Robots w Czwórce ( 12”/h/Czwórka)

 

Na koncie mają też kilka doskonale przyjętych editów i bootlegów - dużą popularnością cieszy się nowa wersja "Diamentowej Kuli" Lombardu oraz "Piosenki Młodych Wioślarzy" Kultu. Od 2012 roku Ambasadorzy marki Pioneer Dj.

W dniach 10-11 czerwca panowie odwiedzą Zabrze. Zagrają na scenie w Sztolni Królowej Luizy na Carbon Silesia Festival. 

12 cali na godzinę: SETY DIDŻEJSKIE W CZWÓRCE >>>

12 cali na godzinę, czyli 12”/h to audycja, w której występują najlepsi polscy DJ-e, a wśród gości znajdują się kolekcjonerzy, muzycy i wielbiciele czarnych płyt. Pomysłodawcą audycji jest DJ Bert, czyli Norbert Borzym - dziennikarz muzyczny, producent i remikser. Na co dzień usłyszeć go można w duecie Last Robots - nie tylko w klubach, ale także na bardzo znanych festiwalach. Dzielili scenę z około setką wykonawców zagranicznych. Wśród nich znaleźli się m.in.: Annie Mac, 2Many Dj`s, Jacques Lu Count, Vitalic, Marshall Jefferson, Booka Shade, Felix Da Housecat, Oliver Huntemann, Cassius, czy Krystal Klear. Duet wielokrotnie występował na Openerze, Audioriver - wydarzeniu pod patronatem Czwórki, czy Coke Live.

***

Last Roborts wystąpili we wtorek (31.05) w ramach audycji "12 cali na godzinę – 12”/h" - o godz. 19.05. Gospodarzem audycji jest Norbert "Bert" Borzym.

pj/aw