Kovvalsky w "12 calach na godzinę". Co zagrał? [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2022 19:05
Jędrzej Kowalczyk, czyli Kovvalsky jest DJ-em, promotorem, artystycznym dyrektorem i rezydentem jednego z najlepszych klubów w Polsce - warszawskiej Jasna 1. Teraz zagrał w Czwórce, zapraszamy do słuchania i oglądania seta z naszego studia. 
DJ Kovvalsky za deckami Czwórki
DJ Kovvalsky za deckami CzwórkiFoto: Kamil Jasieński/Czwórka

Kovvalsky to także członek duetu Komitet Obrony Disco (K.O.D.). W jego setach można usłyszeć dark disco, electro, synth wave, house i techno. Kovvalsky występował na całym świecie - przy jego setach bawili sie klubowicze m.in. w Tel Awivie (Alphabet), Berlinie (Griessmuehle and //:about blank), Pradze (Ankali), Tajwanie (Korner), Kownie (Lizdas) i Madrycie (Ballesta).

W jego setach słychać różne brzmienia - od klasyków disco po italo, house, techno, electro i piosenki, których nikt się nie spodziewa. 

12 cali na godzinę, czyli 12”/h to audycja, w której występują najlepsi polscy DJ-e, a wśród gości znajdują się kolekcjonerzy, muzycy i wielbiciele czarnych płyt. 

Posłuchaj
56:30 2022_07_12 19_03_16_PR4_12_cali_na_godzine.mp3 DJ Kovvalsky ze swoim setem za deckami (12 cali na godzinę - 12”/h/Czwórka) 

Pomysłodawcą audycji jest DJ Bert, czyli Norbert Borzym - dziennikarz muzyczny, producent i remikser. Znany niegdyś  z projektu Boogie Mafia. Pod szyldem Holiday 80 wydał dwie winylowe EP-ki dla amerykańskiej wytwórni Whiskey Disco. Obecnie związany z wytwórnią The Very Polish Cut Outs.

Na co dzień usłyszeć go można w duecie Last Robots - nie tylko w klubach, ale także na bardzo znanych festiwalach. Dzielili scenę z około setką wykonawców zagranicznych. Wśród nich znaleźli się m.in.: Annie Mac, 2Many Dj`s, Jacques Lu Count, Vitalic, Marshall Jefferson, Booka Shade, Felix Da Housecat, Oliver Huntemann, Cassius, czy Krystal Klear. Duet wielokrotnie występował na Openerze, Audioriver - wydarzeniu pod patronatem Czwórki, czy Coke Live.

***

Na audycję z cyklu "12 cali na godzinę - 12"/h" zapraszamy w każdy wtorek po godz. 19.05. Gospodarzem audycji jest Norbert "Bert" Borzym.

pj/kd

Czytaj także

Pogłos 145. Mike Dean, Kanye West - hip-hopowe muzyczne uderzenie

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2020 22:01
"Pogłos" otworzyły kompozycje Mike’a Deana. - O tym artyście wspominałem już wiele razy przy okazji jego genialnych solówek gitarowych, i omawiając jego wkład w rozwój no brzmienia Travisa Scotta, czy Kanyego Westa, który nie raz posiłkował się geniuszem tego artysty - opowiadał Gargamel.
rozwiń zwiń