12 cali na godzinę. Piotr Reszka za dekami Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2023 13:11
Lata temu w katowickim INQbatorze Piotr Reszka pomyślał o przeniesieniu się z parkietu na drugą stronę DJki. Teraz zagra w Czwórkowym studiu. 
Piotr Reszka
Piotr ReszkaFoto: archiwum prywatne

Piotr Reszka pochodzi ze Śląska, pasją do muzyki elektronicznej zaraził się w kultowym katowickim klubie INQbator. Tam też bardzo szybko zakiełkowała myśl, aby z parkietu przenieść się na drugą stronę DJki.

Doświadczenie za konsolą zdobywał na swoim podwórku, w INQbatorze, Sixie, P23. Ma za sobą również festiwalowe debiuty - Zgrzyt, INTRO, FEST. Obecnie najczęściej można go usłyszeć w klubie CEL.
Jest twórcą Muzykoterapii, czyli serii czwartkowych spotkań organizowanych przy współpracy z KATO barem.

W jego setach pojawia się muzyka w stylach micro-house, deep-house, breakbeat, electro-house, minimal, disco.

***

12 cali na godzinę, czyli 12''/h to audycja, w której występują najlepsi polscy DJ-e, a wśród gości znajdują się kolekcjonerzy, muzycy i wielbiciele czarnych płyt. Pomysłodawcą audycji jest DJ Bert, czyli Norbert Borzym - dziennikarz muzyczny, producent i remikser, znany niegdyś  z projektu Boogie Mafia. Pod szyldem Holiday 80 wydał dwie winylowe epki dla amerykańskiej wytwórni Whiskey Disco. Obecnie związany z wytwórnią The Very Polish Cut Outs. Na co dzień usłyszeć go można w duecie Last Robots - nie tylko w klubach, ale także na bardzo znanych festiwalach. Dzielili scenę z około setką wykonawców zagranicznych. Wśród nich znaleźli się m.in.: Annie Mac, 2Many Dj's, Jacques Lu Count, Vitalic, Marshall Jefferson, Booka Shade, Felix Da Housecat, Oliver Huntemann, Cassius czy Krystal Klear. Duet wielokrotnie występował na Openerze, Audioriver - wydarzeniu pod patronatem Czwórki, czy Coke Live.

12 cali na godzinę: SETY DIDŻEJSKIE W CZWÓRCE >>>

***

Na audycję z cyklu "12 cali na godzinę - 12"/h" zapraszamy we wtorek (23.05) po godz. 19.00.

pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka MUZYKA