X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mimesis - Protezy Bioniczne

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2020 20:33
Projekt Mimesis - Protezy Bioniczne jest przedsięwzięciem grupy licealistów uczęszczających do jednego z czołowych liceów matematycznych w Warszawie. Głównym celem jest zbudowanie w pełni funkcjonalnej protezy bionicznej (czyli takiej która jest sterowana za pomocą sygnałów elektrycznych przechodzących przez mięśnie i umożliwia pełen zakres ruchów amputowanej kończyny) i dostarczenie jej osobie po amputacji przedramienia.
Mimesis - Protezy Bioniczne
Mimesis - Protezy BioniczneFoto: mat. pras.

Podobne rozwiązania dotychczas nie były dostępne dla większości potrzebujących ze względu na wysoką cenę. Licealiści zminimalizują koszty wykonania protezy poprzez zastosowanie technologii druku 3D oraz niestrudzonej wolontaryjnej pracy. Chcą również zapewnić wsparcie w nauce obsługi urządzenia oraz pomoc w przypadku trudności w jego użytkowaniu. Pragną udostępnić wyniki swojej pracy pod ogólnodostępną licencją (nie do zastosowań komercyjnych), aby pomóc jak największej liczbie osób potrzebujących. Liczą na stworzenie społeczności wokół samodzielnie wykonywanej protetyki oraz zainteresowanie tym tematem ludzi na całym świecie.

Bardzo ważnym aspektem przedsięwzięcia są wartości edukacyjne. Dzięki realizacji projektu uczniowie zamierzają poszerzyć wiedzę swojego otoczenia dot. problemów z jakimi na co dzień spotykają się ludzie z niepełnosprawnością.

Zespół projektowy: (uczniowie CXXII LO im. Ignacego Domeyki w Warszawie)

  • Jakub Szczepaniak
  • Jan Wojciechowski
  • Kinga Leśniewska
  • Antoni Popecki

Ich pasją jest pomaganie innym poprzez kreatywne wykorzystanie najnowszych technologii. Interesuje ich jak można wykorzystać nowoczesne rozwiązania, aby naśladować budowę człowieka. Angażują się w wiele akcji charytatywnych oraz uważają, że każdy powinien mieć możliwość aby w pełni korzystać z życia. Zawsze chcą się rozwijać i podejmować nowe wyzwania, dlatego zdecydowali się stworzyć protezę bioniczną, której konstrukcja nie będzie wymagała wielkich nakładów finansowych.