We Watch Clouds: ten album to dobry początek, by zacząć z nami przygodę

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2023 14:50
We Watch Clouds to mocny reprezentant polskiego skreamo. Pod koniec 2022 roku odbyła się premiera nowej płyty zespołu "It's all so vibrant now it's sickening", następcy kultowego wśród fanów albumu "Resumé".  
Zespół We Watch Clouds na koncercie.
Zespół We Watch Clouds na koncercie.Foto: mat. promocyjne

Nowy skład, nowe wyzwania

Nowa płyta zespołu ukazała się po pięciu latach wydawniczej przerwy. W tym czasie zmienił się skład zespołu - do grupy dołączył drugi gitarzysta - Artur Koszałko z formacji Zwidy. - Stało się to tuż przed pandemią, po naszej wspólnej trasie koncertowej. W grudniu mieliśmy kolejną zmianę, kiedy miejsce basisty Olesa Kalmuka zajął Jan Boguszewski. Stało się to już po nagraniu nowego materiału - opowiada Artur Tomczyński. - W nurcie skreamo jestem od dawna, tylko, że we francuskim. Bo tam się urodziłem i wychowywałem. A chłopaków poznałem w trakcie jednego z ich koncertów, który miałem okazję nagłaśniać, zgadaliśmy się i zaprosili mnie na casting na basistę. 

Praca bez deadline'u

Pracę nad krążkiem muzycy rozpoczęli tuż po wydaniu "Resumé" w 2017 roku. - Nie narzuciliśmy sobie żadnego rygoru, nie mieliśmy deadline’u, po prostu tak wyszło, że nagrywaliśmy ją tak długo. Mieliśmy szkice, które wzbogaciliśmy o melodie, przez co  "It's all so vibrant now it's sickening" wydaje nam się bardziej przystępny dla odbiorcy. I bardziej wielowymiarowy - opowiadają muzycy. - Płyta jest dobrze zmiksowana i wyprodukowana przez Kubę Korzeniowskiego w Zamio Studio. To dobry album na początek przygody z We Watch Clouds.  

Screamo - muzyka buntu?

Skreamo to muzyka smutku i niepogodzenia się ze światem, ale jak przekonują goście Czwórki, każdy może mieć własną definicję tego gatunku. - Dla mnie to totalnie nie jest smutne. Na koncertach widać, jak dobrze bawimy się i my, i publiczność mimo, że muzyka jest ciężka. I to jest to, co mnie w screamo najbardziej interesuje  - przyznaje Artur Koszałko. - W moim odczuciu to muzyka bardzo osobista, zwłaszcza jeśli chodzi o teksty. Zakres tematów jest bardzo szeroki i trudno jest ją jednoznacznie "zaszufladkować" - dodaje Tomczyński.  

we watch clouds - tube de l'été | Peleton Records

Posłuchaj
55:41 2023_01_23 19_04_17_PR4_Wieczor_Rezydentow.mp3 We Watch Clouds o zmianach w zespole i nowej płycie (Wieczór Rezydentów/Czwórka)

*** 

Tytuł audycji: Wieczór Rezydentów

Prowadzi: Michał Daniluk

Goście: Artur Tomczyński, Jan Boguszewski, Artur Koszałko (We Watch Clouds)

Data emisji: 23.01.2023

Godzina emisji: 19.15

kul


Czytaj także

Klangor z płytą "Arytmia". "Rock na wesoło, ale i bardzo poważnie"

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2022 12:42
 - Wybraliśmy tytuł "Arytmia", bo staraliśmy się, by ta muzyka nie była prosta, zwłaszcza w warstwie rytmicznej. Słowo to ma jednak jeszcze kilka innych znaczeń - mówił w Czwórce Rafał Nowakowski, gitarzysta grupy Klangor. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Franio Mucha o "Salve Mel": to strach, że zabraknie mi czasu

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2022 16:50
W każdy czwartek w "Muzycznym lunchu" zaglądamy za kulisy polskiej muzyki i zdradzamy, jak powstawały Wasze ulubione utwory. Tym razem o piosence "Salve Mel" opowiada Franio Mucha.
rozwiń zwiń