Kryzys gracza. Jak przełamać złą passę?

Chyba każdy z nas zna znaczenie tego słowa oraz uczucie zagubienia i bezradności, jakie mu towarzyszy. Czy kryzys oznacza nasz koniec w świecie gamingu? - To nieodłączny element naszego życia. To zależy od nas: czy poradzimy sobie z nim i znajdziemy dla niego ujście, czy kryzys nas zniszczy - mówi gamerka Patrycja Kosior.
Patrycja Kosior i Łukasz Chmiel
Patrycja Kosior i Łukasz ChmielFoto: Czwórka
O Audycji
Tytuł Kryzys gracza. Jak przełamać złą passę?
Prowadzący Łukasz JeffreJ Chmiel
Opis
Tekken World Tour 1200.jpg
Fighting Games Challenge. Relacja w Czwórce

Kryzys pojawia się nie tylko u zawodowych gamerów, ale także tych, którzy traktują gry jako formę rozrywki. Przychodzi moment, w którym mamy dość trzymania pada, operowania klawiaturą i myszką, a zamiast patrzenia w monitor, patrzymy w przyszłość. Zaczynamy dostrzegać w życiu inne priorytety poza graniem. Wyznaczamy sobie nowe cele, pojawiają się nowe marzenia. - W pewnym momencie pojawia się przeszkoda w osiągnięciu celu, który sobie wyznaczyliśmy, albo po prostu świadomość, że nie będziemy pierwsi, że nie wyjdziemy z grupy - tłumaczyła Patrycja Kosior. - Mamy świadomość, że trenowaliśmy, przygotowaliśmy się, ale nie daliśmy rady.

Co wówczas robić? Jak przekuć kryzys w sukces i zmotywować się do rozwoju mimo porażki? Czy kryzys oznacza, że się starzejemy i coś, co wcześniej sprawiało nam przyjemność, dziś nie robi na nas wrażenia? Zamiast kolejnego poziomu doświadczenia w grze, pragniemy nowego doświadczenia w życiu - czy to oznacza nasz koniec? Jakie mamy rodzaje kryzysów i kiedy szansa na wyjście z dołka? Jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości, skoro granie było dla nas całym życiem? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

W programie także Mateusz Kulik i jego cotygodniowy przegląd gier, oraz dużo dobrej muzyki elekronicznej.

***

Tytuł audycji: Strefa gamingu

Goście: Patrycja Kosior (gamerka)

Data emisji: 29.06.2019

Godzina emisji: 12.08

kd/pj

Goście Patrycja Kosior
Playlista
Tagi
Playlista
  • Nico&Vinz, - When the day comes
  • MPB4, - Agiboré (DJ Marky's Ye-Mele Rework)
  • MILKY CHANCE, - Down By The River
  • Kinsky Gallo, - Cumbia del corazón
  • Broods, - L.A.F
  • AVICII, - The Nights
  • , Crystal Ball, - Death From Above 1979
  • Tekken , - I'm here now