Counter Strike i nie tylko. "W wirtualnej rzeczywistości jest prawdziwa adrenalina"

- Wirtualnej rzeczywistości trzeba spróbować. To uczucie nieporównywalne z żadną "tradycyjną" formą gry - mówił miłośnik gamingu Mariusz "ManieQ" Dziarmaga. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: K_E_N / Shutterstock.com
O Audycji
Tytuł Counter Strike i nie tylko. "W wirtualnej rzeczywistości jest prawdziwa adrenalina"
Prowadzący Chmiel Łukasz
Opis

- VR nadal jest w pewien sposób towarem ekskluzywnym. Ale warto docenić tę technologię, bo dzięki niej czujemy się, jak byśmy byli w rzeczywistości gry - tumaczył gość Jeffreja. - Byłem pozytywnie zaskoczony, że aplikacje przystosowane do wirtualnej rzeczywistości są tak złożone i tak skomplikowane, wymagają wielu złożonych umiejętności - tłumaczyła Mariusz "Manieq" Dziarmaga.

Za nami premiera Half-Life: Alyx. ZOBACZ WIĘCEJ >>> Mimo, że nie jest to pełnoprawna kontynuacja kultowego shootera z recenzji dowiadujemy się, że za sprawą tego tytułu technologia VR w grach osiągnęła nowy poziom. - Wielu twierdzi, że jest to dziś najlepsza gr na VR. Muszę się z tym zgodzić, ta produkcja to jest fenomenalna robota, wprowadza VR na nowy poziom - mówił ManieQ.

ZOBACZ WIĘCEJ Gry wyścigowe to nisza? >>>

Gość Jeffreja opowiadał także m.in. o nowej odsłonie Counter Strike’a. - To jest dobrze zrobione, czujemy się tak, jak byśmy tam byli - mówił gracz. - Do tego stopnia, że ludzie, którzy nigdy nie mieli do czynienia z bronią w pierwszej chwili nie będą wiedzieli również jak obsługiwać ją w tej grze.

Jednak, jak podkreślał, wciąż za wcześnie jest, by prognozować, że VR wyprze tradycyjny gaming. - Wirtualna rzeczywistość wciąż obecna jest w zbyt małej liczbie domów, to wciąż ekskluzywna rozgrywka, chhoć już obecna jest w e-sporcie - tłumaczył ekspert.   

A audycji "Strefa Gamingu" także garść nowinek ze świata gier. Tym razem Mateusz Kulik przygotował kalendarium, skupiając się na wirtualnej rzeczywistości >>>

***

Tytuł audycji: Strefa gamingu

Goście: Mariusz "ManieQ" Dziarmaga

Data emisji: 5.04.2020

Godzina emisji: 12.08

kd

Goście Mariusz Dziarmaga
Playlista
Tagi
Playlista
  • Kelly Bailey, - Apprehension and Evasion
  • Rom Di Prisco, - Unreal Tournament 3
  • Broods, - L.A.F
  • AVICII, - The Nights
  • Emicida, Emicida, - Aevanta e Anda
  • Elliphant, - All or nothing
  • TUNE-YARDS Water Fountain - Water Fountain
  • Death from Above 1979, - Crystal Ball