"Gaming to świat, w którym można znaleźć przyjaźń, a nawet... miłość"

Klaudia od lat prowadzi streamy oraz aktywnie działa w świecie gier. Jak przekonuje, dziś gaming otwarty jest dla kobiet w równym stopniu, co dla mężczyzn, a w sieci można znaleźć nawet... miłość na długie lata. 
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Roman Kosolapov/Shutterstock.com
O Audycji
Tytuł "Gaming to świat, w którym można znaleźć przyjaźń, a nawet... miłość"
Prowadzący Łukasz JeffreJ Chmiel
Opis

- Gdy dorastaliśmy gaming nie był tak powszechny jak dziś. Dziś można śmiało powiedzieć, że co druga osoba w jakiś sposób jest "no lifem" - tłumaczyła Klaudia Kucharska. - Więc ani mężczyźni, ani kobiety, jeśli spędzają długie godziny przed komputerami, nie budzą zdziwienia - mówiła. I jak podkreślała, rozróżnienie płci właściwie nie ma dziś znaczenia. - Większość ludzi bierze dziś gaming na poważnie, to sposób życia, tylko w sieci. To tam budowane są społeczności, tworzą się prawdziwe przyjaźnie i znajomości. Jeśli potem będzie można się spotkać w realu, to naprawdę najczęściej jest wspaniale - tłumaczyła.

ZOBACZ WIĘCEJ Ciekawostki, relacje, wywiady - audycja "Strefa gamingu" >>>

 Jak opowiadała, coraz częstszym zjawiskiem jest… znalezienie miłości na długie lata podczas "wspólnego ekspienia". Takie doświadczenie stało się też jej udziałem. - Grając online nie widzisz drugiego człowieka, ale poznajesz go, dogadujecie się albo nie, wiele razem przeżywacie i widzicie nawzajem swoje reakcje. To pozwala budować relację - opowiadała Klaudia Kucharska.

W programie rozmawialiśmy także o sztuce, jaką jest cosplay. - To tak naprawdę wymaga bardzo dużo czasu i pracy - tłumaczyła rozmówczyni Jeffreja. - Podobnie jak body painting. Trzeba bardzo się postarać, by stać się wierną kopią postaci, którą chcemy odtworzyć. 

W programie także tradycyjnie Mateusz Kulik przygotował kalendarium gracza. 

***

Tytuł audycji: Strefa gamingu

Prowadzi: Łukasz "JeffreJ" Chmiel

Gość: Klaudia Kucharska (gamerka, streamerka, założycielka strony "Dziewczyny grają w gry")

Data emisji: 3.05.2020

Godzina emisji: 12.08

kd

Playlista
Tagi
Playlista