Tony Hawk znów "wjeżdża" na konsolę. Premiera już jesienią

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 12:50
W latach 90. Polsce rozpowszechnił się skateboarding. Pamiętamy szerokie spodnie z krokiem w kolanach, bluzy większe od nas o kilka rozmiarów i walkman w kieszeni z rockiem lub rapem w zależności od preferencji muzycznych. Każdy szanujący się skate miał na swojej konsoli grę "Tony Hawk’s Pro Skater", która pozwalała nam się wczuć w mistrza tricków na deskorolce. Chociaż seria upadła, fanów czeka prawdziwa niespodzianka.  
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay/pexels

Zapowiedziano remaster "Tony Hawk’s Pro Skater" 1 i 2. Co prawda była już jedna próba przeniesienia pierwszego Tony'ego Hawka do jakości HD, ale wyszło to delikatnie mówiąc średnio. Tym razem mamy mieć do czynienia z remasterem z prawdziwego zdarzenia. Wszystko zostało zapowiedziane na Summer Game Fest. Otrzymaliśmy także pierwszy trailer produkcji, który moim zdaniem wygląda obłędnie.

Za remaster odpowiedzialne jest studio Vicarious Visions. To właśnie “VV” oddało w nasze ręce Crasha Bandicoota N. Sane Trilogy, które okazało się ogromnym hitem. Tym samym możemy wnioskować, że zlecenie Activision Blizzard trafiło w ręce właściwych ludzi i możemy być spokojni o finalną jakość produktu. Remaster ma zawierać w sobie wszystkie lubiane przez graczy lokacje, skaterów, a także legendarną ścieżkę dźwiękową. Rozszerzony został natomiast wachlarz trików, które będziemy mogli wykonać. Pierwsze dwie części otrzymają bowiem zestaw ewolucji, które pojawiły się w późniejszych odsłonach cyklu. Tony Hawk’s nigdy nie aspirował do bycia realnym symulatorem. Liczyła się dobra zabawa, kolekcjonowanie punktów za łączenie karkołomnych kombinacji, a jedyne co nas ograniczało, to własna wyobraźnia oraz to, co przygotowali dla nas deweloperzy do wykorzystania. Wszystko za co kochaliśmy Tony Hawka, ma zostać w takiej samej postaci jak dawniej. Warto wspomnieć, że grafika została podbita do rozdzielczości 4K oraz HDR.

"Tony Hawk’s Pro Skater 1 oraz 2" mają zadebiutować 4 września 2020 roku. Gra ma ukazać się równocześnie na PC, XBox One oraz PlayStation 4. O ile dla konsol jest to prosta sprawa, użytkownicy komputerów osobistych ponownie wyrazili swoje niezadowolenie. Wszystko za sprawą wyłączności remastera dla platformy Epic Games Store, która wciąż prowadzi agresywną politykę pozyskiwania graczy.

Nie pozostaje nam nic innego jak wyciągnąć  z szafy zakurzoną deskę, wymienić baterie w walkmanie i czekać na premierę.

Łukasz "JeffreJ" Chmiel/kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka gry komputerowe
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak