"Battlefield 2042" zabierze nas w niedaleką przyszłość

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2021 20:00
W internecie w końcu ukazała się oficjalna zapowiedź nowej odsłony "Battlefielda". Niezwykle widowiskowy trailer spełnił oczekiwania fanów, ale informacje o trybach rozgrywki nieco przytłumiły entuzjazm.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Dean Drobot

"Battlefield" zawsze był znany z emocjonującej rozgrywki multiplayer i to było jego najmocniejszą stroną. Co prawda twórcy podpatrując konkurencję usilnie starali się dodawać kampanię dla jednego gracza, a w poprzedniej odsłonie zagościł nawet tryb battle royale. Na tle konkurencyjnego "Call of Duty" wątek fabularny na ogół prezentował się bardzo słabo. Według graczy i recenzentów często był dodawany na siłę, historia nie była interesująca, a czas potrzebny do jego ukończenia wynosił dosłownie kilka godzin. Battle royale także zostało już dawno zdominowane przez "PUBG", "Fortnite" lub "Warzone". Tym razem EA Dice postanowiło wrócić do korzeni serii, ale o dziwo nie wszystkim się to spodobało.

Po pierwsze całkowicie zrezygnowano z trybu dla jednego gracza. "Battlefield 2042" będzie pierwszą od wielu lat odsłoną popularnego shootera, który od zawsze w pełni nastawiony był na rozgrywkę sieciową. Zostanie również pozbawiony trybu battle royale.

Battlefield 2042 - Reveal Trailer/GryOnLineTrailery 

 Akcja gry została osadzona w niedalekiej przyszłości i przedstawia fikcyjny konflikt między Stanami Zjednoczonymi oraz Rosją. Oprócz wykorzystania futurystycznego sprzętu gracze będą mogli także wcielić się w specjalistów czyli żołnierzy, którzy dysponują unikatowymi zdolnościami. Podczas walki na rozległych mapach mają zaskoczyć nas np. burze piaskowe albo tornada i tym samym wpłynąć na finalny rezultat starcia. Nie zabraknie cyklicznych aktualizacji oraz słynnego battle passa.

"Battlefield 2042" zadebiutuje 22 października 2021 roku na PlayStation 5, XSX oraz komputerach osobistych.

Łukasz "JeffreJ" Chmiel.

Zobacz więcej na temat: Czwórka gaming