Polskie Radio
Section05
gaming

"Rijoca. Kompleks Pigmaliona". Książka z playlistą. Złodzieje, szachy i diamenty

"Rijoca. Kompleks Pigmaliona" to powieść, którą Stefan Szymczyk napisał już 10 lat temu. Dziś możemy ją czytać wszyscy, a autor zabiera nas w przeróżne miejsca świata, w świat złodziei, szachów i diamentów. To historia kryminalna, której Czwórka jest patronem, a sam twórca marzy, by choć jedna osoba wytatuowała sobie wizerunek głównej bohaterki. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Kasia Dydo KSIĄŻKA literatura kryminał gaming

Poznaj starych konsoli niezwykłą moc i czar!

Stare gry i konsole z lat 70., 80. i 90. przeżywają drugą młodość. Warszawskie Muzeum Komputerów i Gier co miesiąc organizuje weekendowe retrogamingowe spotkania pasjonatów i kolekcjonerów z całej Polski. Można tam znaleźć np. bogactwo przeróżnych odmian Atari, ZX Spectrum, Commodore i innych urządzeń wzbudzających dreszcze rozkoszy u 40- i 50-latków tęskniących do zabawek z przeszłości.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA gry komputerowe komputery gaming Piotr Firan Trójka

Zawody Predator Games 2023. "Chcemy odczarować gaming"

Ponad 16 tysięcy uczniów z całej Polski weźmie udział w Międzyszkolnych Rozgrywkach Gamingowych Predator Games 2023. - Chcemy zbudować most między dziećmi, ich rodzicami i szkołą. Ważne jest dla nas to, by z gamingu uczynić temat, o którym się rozmawia, i który na co dzień funkcjonuje w domach - podkreślał współorganizator wydarzenia Jeremi Rybak.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka zabawa hobby gaming Jeremi Angowski

Filozofia Game Thinking. Czego mogą nas nauczyć projektanci gier?

Gry już są wszędzie i będzie ich coraz więcej, ponieważ rynek gier ciągle się rozwija. Dzisiejsi rodzice w wielu przypadkach sami wychowali się na grach i coraz częściej grają ze swoimi dziećmi. Warto zaznaczyć na wstępie, że gry to nie tylko rozrywka, ale też nauka nowych rzeczy, narzędzie do przekazywania wartości i rozwijania naszej kreatywności. Książka "Game Thinking w Praktyce" prowadzi czytelników przez wszystkie etapy tworzenia gry i sprawia, że stworzenie własnej staje się możliwe.
Zobacz więcej na temat:  gaming programista gry komputerowe Strefa Rodzica radio dla dzieci

Realny świat w grach. W wirtualnej rzeczywistości znajdziemy koncerty, konferencje, a nawet msze

Koncerty czy konferencje w przestrzeni wirtualnej to dziś codzienność. W mediach społecznościowych niezwykle popularne stały się fragmenty mszy odprawianych w grze. Przedstawiciele kościoła są podzieleni w ocenie tego zjawiska, niektórzy zauważają w nim szansę, kolejną drogę ewangelizacji.  
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Kamil Jasieński wirtualna rzeczywistość internet gaming Kościół