"Spider-Man". Gracze zostali wysłuchani

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2022 21:40
Najnowsze odsłony "Spider-Mana" do tej pory stanowiły ekskluzywne tytuły dla PlayStation 4 oraz PlayStation 5. Gracze stawiający na komputery osobiste nie mogli się z tym pogodzić. Powstała petycja oraz liczne posty, których celem było przekonanie deweloperów do stworzenia portu na PC. Prośby zostały wysłuchane!
Spiderman na konwencie w Toskani
Spiderman na konwencie w ToskaniFoto: Martina Badini/Shutterstock.com

“Spider-Man” stworzony przez studio Insomniac Games zadebiutował na PlayStation 4 7 września 2018 roku i od razu został okrzyknięty najlepszą grą o przygodach człowieka - pająka. Deweloperzy zgodnie z panującymi trendami postawili na otwarty świat i dowolność działań Petera Parkera podczas wykonywania kolejnych zadań. Nic więc dziwnego, że gracze, którzy wolą granie na pecetach czuli ogromny smutek i niesmak, że nie dane im będzie bujać się na pajęczynie po tętniącym życiem Nowym Jorku. Na szczęście ofensywa gamerów i liczne prośby o wersję na komputery osobiste w końcu zostały wysłuchane i tak o to "Spider-Man" trafi na komputery osobiste już niedługo i to w najbardziej atrakcyjnej wizualnie formie. W jednym z ostatnich wywiadów Mike Fitzgerald z Insomniac Games powiedział, że celem twórców było zapewnienie graczom najlepszych z możliwych wodotrysków graficznych. - Refleksy oparte na ray-tracingu są dostępne w całej grze dla osób posiadających sprzęt, który je obsługuje. Odbicia mają też różne poziomy jakości, a jednym z nich jest nowy, wyższej jakości tryb ray-tracing, który oferuje jeszcze więcej szczegółów miasta podczas walki z przestępczością w Nowym Jorku Marvela - tłumaczył.

"Spider-Man" to trzecioosobowa, sandboxowa gra akcji, którą spokojnie można przyrównać do "Batman: Arkham Asylum". Zaawansowany system walki na wzór free-flow combat umożliwia graczom walkę z przestępcami w bardzo widowiskowy sposób. Tytułowy człowiek - pająk oprócz combosów, w których wykorzystuje pięści oraz nogi, korzysta także ze swoich specjalnych zdolności zabawy pajęczyną. Nie brakuje także wykorzystywania elementów otoczenia oraz skrupulatnego planowania każdej akcji. Zadania możemy rozwiązać zarówno po cichu jak i w otwartej walce. Oprócz akrobatycznych zdolności głównego bohatera nie zabraknie także wzorowanych na serii "God of War" sekwencji QTE czyli Quick Time Event. Polegają one na tym, aby w odpowiednim czasie wcisnąć odpowiednią kombinację klawiszy, co uraczy nas widowiskową animacją.

Marvel's Spider-Man Remastered - PC Features Trailer I PC Games | PlayStation

"Spider-Man: Remastered”"zadbiutuje na PC już 12 sierpnia 2022 roku.

Łukasz "JeffreJ" Chmiel/kul