Kierunek: Panama. Artystyczny wymiar Spotkań Młodych

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2018 09:00
Światowe Dni Młodzieży w Panamie, czyli globalne spotkanie młodych wierzących pod przewodnictwem papieża Franciszka to także okazja, by poznać kulturę, sztukę i tradycję wielu rejonów świata.
Audio
  • Co wydarzy się podczas Festiwalu Młodych w Panamie? (W dobrych zawodach/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Tetiana Tuchyk/shutterstock.com

kameleon 1200.jpg
Światowe Dni Młodzieży 2019. Spotkanie pod znakiem krzyża i... kameleona

Festiwal Młodych, składający się z około 20 stanowisk rozlokowanych w różnych punktach miasta-gospodarza, odbywać się będzie równolegle do Światowych Dni Młodzieży. Pielgrzymi i goście przebywający wtedy w Panamie będą mieli okazję uczestniczyć w występach zarówno lokalnych, jak i międzynarodowych artystów. Razem ze swoim zespołem do Panamy wybiera się m.in. cierpiący na autyzm Jakub Piszek. - Dla mnie ten wyjazd jest sygnałem, że warto jest inwestować w osoby niepełnosprawne, i że ci ludzie też mają swoją misję do spełnienia - mówi mama Kuby, Małgorzata Piszek, pianistka z Opery Narodowej.

34. Światowe Dni Młodzieży wraz z wydarzeniami towarzyszącymi, odbywać się będą w dniach 22−27 stycznia 2019 roku. Co jeszcze wydarzy się podczas Festiwalu Młodych w Panamie i kogo będzie można spotkać i posłuchać? O tym w nagraniu materiału reporterskiego przygotowanego przez Grzegorza Maciaka.  

ZOBACZ WIĘCEJ Kierunek: Panama. Papieskie orędzie w wideoklipie >>>

***

Tytuł audycji: Kierunek: Panama

Prowadzi: Przemysław Goławski

Data emisji: 29.12.2018

Godzina emisji: 7.08

kd/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak