"Dziewczyny grają". Muzyczne wybory Kasi Lins

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2022 11:10
- Muzyka podsyca emocje, targa wrażliwość, formuje rzeczywistość, kreuje nastrój. Wypruwa moje wnętrzności albo niesie ukojenie. Dobra piosenka to ta, do której tęsknię. Chętnie podzielę się nimi ze słuchaczami - zapowiada Kasia Lins, bohaterka kolejnej odsłony cyklu "Dziewczyny grają".
Kasia Lins
Kasia LinsFoto: arch. ptywatne artystki

Wokalistki biorące udział w audycjach pod hasłem "Dziewczyny grają" to zdolne, oryginalne i charakterne Dziewczyny. Mają swoich ulubionych wykonawców, płyty do których chętnie wracają i piosenki, które nucą pod nosem. Zachwycają się, rozczarowują, przelotnie fascynują. W każdym programie swoimi muzycznymi fascynacjami dzielą się m.in. Kasia Lins, Joanna Longić, Wrona i Kasia Golomska. Najbliższa audycja to muzyczna selekcja Kasi Lins. W audycji usłyszymy m.in. Cat Power, Labirinth i FellowB.

W jednym z wywiadów w radiowej Czwórce artystka mówiła, że lepiej czuje się w gęstych, dusznych klimatach, które jej zdaniem lepiej korespondują z ciemnością, atmosferą bardziej tajemniczą. Artystka wspominała też maj 2020 i decyzję o wydaniu ostatniej płyty. - Pamiętam, że mieliśmy obawy, jak to się potoczy. Był maj, zbliżało się lato, a ja wydawałam jakieś mszalne, mroczne pieśni. Dziś uwielbiam ten album, jestem z niego bardzo dumna. Może są szczegóły, do których bym się mogła przyczepić, ale teraz nie mają dla mnie znaczenia.

Za krążek "Moja wina" artystka została uhonorowana Nagrodą Artystyczną Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego. W gronie wyróżnionych nią artystów znaleźli się m.in. Julia Marcell, The Dumplings, Piotr Rogucki oraz Tomasz Organek. W uzasadnieniu tegorocznego werdyktu członkowie kapituły podali: "Nagroda dla Kasi Lins zostaje przyznana za płytę "Moja wina", będącą dowodem niezwykle spójnej i dojrzałej wizji artystycznej". - Życzę sobie, żeby na swojej drodze dalej pojawiali się ludzie tacy jak ci, którzy towarzyszyli mi w trakcie pracy nad "Moją winą". Tacy, którzy nie boją się muzycznej kreacji i eksperymentowania. Nagrodę zadedykowałam współtwórcy płyty Karolowi Łakomcowi i producentowi Danielowi Walczakowi, bo dzięki nim tworząc muzykę "siedzę w pokoju, w którym chce mi się być" - mówiła artystka. 

Zobacz także:

Na audycję "Dziewczyny grają" zapraszamy w czwartek (19.05) o godz. 19.00. Poprowadzi ją Kasia Lins.

***

Audycji "Dziewczyny grają" można słuchać na antenie Czwórki w każdy czwartek o godz. 19.00, na stronie www.czworka.online, w systemie cyfrowym DAB+ oraz poprzez aplikację Player Polskie Radio.

mat. prasowe/kul/ac/kd

 

Czytaj także

Neena: koledzy ze studiów słuchają moich piosenek

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2018 12:30
- Muzyczne inspiracje czy fascynacje nie przelatują przeze mnie, tylko gdzieś kumulują się. Jeśli ich echa słychać w moich utworach, to prawdopodobnie zrobiłam to podświadomie - opowiada Neena. Artystka właśnie zadebiutowała krążkiem "Flipside".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Dancing Song", czyli Żal zaprasza do tańca

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2019 13:04
- "Dancing Song" to nasz nowy singiel, który jest zamkniętą opowieścią. Nie odcina się się od debiutanckiego "Teodora", nie zapowiada nowego krążka. Służy do tańca tu i teraz - opowiadają członkowie duetu Żal.
rozwiń zwiń