Tęskno ma wątpliwości. Selekcja muzyczna Joanny Longić

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2021 11:50
- Piosenki, które dziś usłyszycie, wybierałam dla was o świcie. Zerwałam się skoro świt, żeby sprawdzić, jak muzyka brzmi o poranku - opowiada Joanna Longić z jednoosobowego projektu Tęskno. 
Tęskno Joanna Longić
Tęskno Joanna Longić Foto: Karolina Zajączkowska @thisisban

Posłuchaj
53:26 2021_09_23 19_05_17_PR4_dziewczyny_graja.mp3 Będzie ciekawie - piosenki wybiera Tęskno Joanna Longić (Dziewczyny grają/Czwórka)

 

Posłuchaj
Tęskno Joanna Longić Karolina Konieczna @superkonieczna 1200.jpg
Tęskno żegna się z latem. Muzyczna selekcja Joanny Longić

- Dziś zachęcam was do tego, żeby mieć wątpliwości - namawia autorka audycji. - A z pomocą przyjdą mi m.in. Łona i Weber, Mitch&Mitch oraz Halina Frąckowiak. W audycji usłyszeliśmy także Magdę Umer, Pejzaż oraz Paulinę Przybysz z Kubą Więckiem.

Kuba Więcek Trio & Paulina Przybysz - Kwiateczki [Official Video] / Polish Jazz

Posłuchaj
Joanna Longić Tęskno Bartek Wieczorek 1200.jpg
Tylko mnie poproś do walca. Selekcja Tęskno

Tęskno powstało w 2017 roku jako duet Joanny Longić i pianistki Hani Rani. W tym składzie artystki nagrały debiutancki album "Mi", za który otrzymały wiele prestiżowych nagród oraz wyróżnień. W 2019 roku Tęskno stało się jednoosobowym projektem Joanny Longić. Druga płyta sygnowana tą nazwą ukazała się wiosną 2020 roku. Teraz artystka pracuje nad trzecim krążkiem "Tęskno gra poezję", na którym znajdą się utwory do wierszy Zuzanny Ginczanki - poetki żydowskiego pochodzenia, która została zamordowana przez nazistów w wieku zaledwie 27 lat. 

***

Audycji "Dziewczyny grają" można słuchać na antenie Czwórki w każdy czwartek o godz. 19.05, na stronie www.czworka.online, w systemie cyfrowym DAB+ oraz poprzez aplikację Player Polskie Radio.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka MUZYKA Alternatywa