Nieprzeciętni 2019. Wielki Finał plebiscytu!

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2019 07:50
Dziesiątkę finalistów wybrało jury, w którym zasiadali m.in. Mela Koteluk, Andrzej Bargiel oraz zeszłoroczny laureat Michał Brańka. Zwycięzcą tegorocznej odsłony został Michał Duchniewicz,  na co dzień instruktor, młody naukowiec i działacz społeczny. 
Finaliści plebiscytu Nieprzeciętni 2019
Finaliści plebiscytu Nieprzeciętni 2019Foto: Bartosz Bajerski/Polskie Radio

Nieprzeciętni 2019 gala 1200 BB.jpg
Nieprzeciętni 2019. Michał Duchniewicz zwycięzcą plebiscytu >>>

Plebiscyt "Nieprzeciętni 2019" wystartował 21 marca. Projekt skierowany jest do ludzi między 18. a 35. rokiem życia, którzy na co dzień podejmują nietypowe działania, mają niebanalne zainteresowania, tworzą nieoczywiste rzeczy, przez co można określić ich "nieprzeciętnymi".

Nietuzinkowe, jak co roku, było także jury, w skład którego weszły osoby znane powszechnie z tego, jak skutecznie i z sukcesem realizują swoje pasje. W tym roku byli to Andrzej Bargiel – polski narciarz wysokogórski, biegacz górski i himalaista, jedyny człowiek w historii, który zjechał na nartach z wierzchołków K2 i Broad Peak, a którego przygoda z nartami zaczęła się w wieku 9 lat, kiedy za scyzoryk i paletki do tenisa stołowego odkupił od sąsiada pierwsze narty; Mela Koteluk – wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka, laureatka Fryderyka 2019 za album roku pop alternatywny, od lat konsekwentnie realizująca własną ścieżkę muzyczną; Orina Krajewska – aktorka, instruktorka teatralna, współzałożycielka i prezes Fundacji Małgosi Braunek "Bądź", która odważnie i wbrew stereotypom zaczęła mówić i działać na rzecz holistycznego leczenia nowotworów w Polsce. 

ZOBACZ SERWIS SPECJALNY NIEPRZECIĘTNI 2019 >>>

W składzie kapituły plebiscytu zasiedli także: Michał Brańka - "Nieprzeciętny 2018", instruktor teatralny i pedagog, Dariusz Aksamit - fizyk medyczny, Rzecznik Nauki, Rafał Gębura - autor internetowego talk-show "7 metrów pod ziemią", Daria Ładocha - autorka bloga kulinarnego "Mamałyga", Marta Zalewska - multiinstrumentalistka, zwyciężczyni konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno!" w Czwórce. Jury przewodniczy Hanna Dołęgowska – Dyrektorka Czwórki.

Kandydatów można było zgłaszać spośród rodziny, znajomych i współpracowników na adres nieprzecietni@polskieradio.pl  - można było też zgłosić swoją kandydaturę.

Czytaj także
pablopavo 1200.jpg
Nieprzeciętni 2018. Pablopavo i Ludziki zagrali na żywo!

20 maja jury wyłoniło 10 finalistów, spośród których słuchacze mogli wytypować swojego faworyta. Głosować można było do 9 czerwca na stronie internetowej www.polskieradio.pl/Czworka. Wyniki głosowania i nazwisko zwycięzcy zostały ogłoszone podczas uroczystej gali 18 czerwca w studiu Czwórki (al. Niepodległości 77/85 w Warszawie). Finał gali uświetnił koncert Meli Koteluk.

Finaliści otrzymali nagrody rzeczowe, a zwycięzca również statuetkę i tytuł "Nieprzeciętny 2019".  Nagrody zostały przewidziane także dla głosujących.

Sponsorem nagród jest firma 


Logo Technisat 

***

Szczegółowe informacje o plebiscycie "Nieprzeciętni 2019" oraz regulamin znajdują się na stronie: nieprzecietni.polskieradio.pl.

mat. prasowe/kul/kd/pj