Nieprzeciętni 2019. Michał Duchniewicz zwycięzcą plebiscytu

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2019 19:00
Wielkim zwycięzcą tegorocznej odsłony plebiscytu Czwórki Nieprzeciętni 2019 został Michał Duchniewicz, na co dzień instruktor, młody naukowiec i działacz społeczny. 
Audio
  • Relacja z Wielkiego Finału plebiscytu Nieprzeciętni 2019 (Czwórka)
Finaliści plebiscytu Nieprzeciętni 2019
Finaliści plebiscytu Nieprzeciętni 2019Foto: Bartosz Bajerski/Polskie Radio

Michał Duchniewicz w 2018 roku został przewodniczącym samorządu uczniowskiego w XIV LO w Warszawie. To także laureat ogólnopolskiej Olimpiady Biologicznej, laureat innowacyjnego programu naukowo-edukacyjnego Adamed SmartUP i stypendysta Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. W tym roku otrzymał wyjątkową ofertę studiowania medycyny na uniwersytecie w Cambridge. W wakacje pracuje jako instruktor windsurfingu w Chałupach. Na półwyspie aktywnie wypoczywa - ćwiczy, uczy, a gdy tylko powieje trochę mocniej błyskawicznie "wbija się w piankę", aby popływać na wind i kitesurfingu. Czasem, ku zaskoczeniu przechodniów, wsiada na swój ulubiony środek transportu - monocykl. 

Myśle, że jest więcej takich osób jak ja, które również chcą się rozwijać, mają talent, albo po prostu dużo pracują i warto o nich usłyszeć. Zależy mi na tym, by miały szansę realizować swoje pasje. Dla mnie to dopiero początek, zobaczymy, jak będzie za 10 lat - mówił zwycięzca plebiscytu, dziękując jednocześnie rodzinie i słuchaczom Czwórki za głosy.

Akcja Czwórki "Nieprzeciętni 2019" adresowana jest do osób, które w ciągu minionego roku zrobiły coś wyjątkowego, na co dzień podejmują nietypowe działania, mają niebanalne zainteresowania, tworzą nieoczywiste rzeczy, przez co można określić ich "nieprzeciętnymi". Kandydatów można było zgłaszać do 28 kwietnia. Dziesiątkę finalistów wybrało jury, w którym zasiadają m.in. Mela Koteluk, Andrzej Bargiel oraz zeszłoroczny laureat Michał Brańka. Ogłoszenie wyników plebiscytu odbędzie się podczas gali 18 czerwca, transmitowanej w Czwórce. 

Plebiscyt "Nieprzeciętni 2019" wystartował 21 marca. 20 maja jury wyłoniło 10 finalistów, spośród których słuchacze mogli wytypować swojego faworyta. Głosować można było do 9 czerwca. 

Finał gali finałowej Plebiscytu uświetnił koncert Meli Koteluk.

ZOBACZ SERWIS SPECJALNY NIEPRZECIĘTNI 2019 >>>

Finaliści otrzymali nagrody rzeczowe, a zwycięzca również statuetkę i tytuł "Nieprzeciętny 2019". 

***

mat. pras./kd

Czytaj także

Marta Zalewska: nieprzeciętność to temat rzeka

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2019 14:31
- W ludziach cenię odwagę, mądrość, pomysłowość, doświadczenie i dobroć - mówi Marta Zalewska, która wygrała konkurs "Wydaj płytę z Będzie głośno", a także jurorka Czwórkowego Plebiscytu Nieprzeciętni 2019. - Nieprzęciętność to temat rzeka i dla nas, jurorów, którzy wybierali finalistów, taki właśnie był - dodaje. 
rozwiń zwiń