Odpowiedzialne podróżowanie. Filozofia według dawnych mistrzów

Odpowiedzialne podróżowanie to umiejętność nieinwazyjnego wstępowania w życie innych ludzi. - Chodzi o poszanowanie ich praw i tradycji. Warto nauczyć się, jak być gośćmi - mówiła Renata Sabela.
Renata Sabela
Renata SabelaFoto: Maciej Szajkowski/Czwórka
O Audycji
Tytuł Tradycje i muzyka Wielkanocna ze świata 
Prowadzący Maciej Szajkowski
Opis

- Jesteśmy ze sobą połączeni. To, co dzieje się w Polsce jest połączone nierozerwalnie z tym, co dzieje się w Meksyku, bo świat opiera się na harmonii i stanowi jedną całość - mówiła rozmówczyni Macieja Szajkowskiego. - Jeśli więc naruszymy prawa natury, na przykład zaśmiecając rzekę podczas podróży, może się okazać, że natura się odwdzięczy i to, co zostawiliśmy, szybko wyląduje na naszym własnym talerzu - tłumaczyła podróżniczka.

Renata Sabela niedawno powróciła z wyprawy do północnego Meksyku. ZOBACZ WIĘCEJ Indianie Wixáritari i ich walka o kulturę i tradycję >>> To swoista "pielgrzymka", którą podróżniczka odbywa raz do roku w czasie przesilenia wiosennego. Pobyt na Wirikucie związany jest z obrzędami religijnymi Meksykanów. Jak wygląda celebrowanie uroczystości religijnych w tej części świata? W co wierzą tamtejsi rdzenni mieszkańcy i jak rozmawiać z przodkami, by zostać wysłuchanym? Na czym polega naturalny cykl przyrody według Indian? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Folk Off

Goście: Renata Sabela (założycielka Soul Travel i propagatorka odpowiedzialnego podróżowania)

Data emisji: 22.04.2019

Godzina emisji: 19.05

kd/ac

Playlista
Tagi
Playlista