"Muzyka skupiona". Bartosz Kruczyński zapowiada nowe płyty

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2023 10:00
- Dopasowuje się do publiczności w ramach swojego gustu, bo lubię imprezy, na których ludzie naprawdę się bawią - opowiada. Czasami lubię też dopasować się do miejsca, w którym gram - mówi didżej i producent Bartosz Kruczyński, znany też jako Earth Trax i Pejzaż.
Bartosz Kruczyński w studiu Czwórki
Bartosz Kruczyński w studiu CzwórkiFoto: Adam Świetlicki/Czwórka

Prodigy, Chemical Brothers, Coldut

Bartosz Kruczyński, nagrywający również pod pseudonimem Earth Trax i Pejzaż, to producent i DJ z Warszawy, który w swoich nagraniach odwołuje się zarówno do ambientu, minimalizmu, jak i muzyki klubowej, znajdując wspólny punkty w repetycji. Brzmienie debiutanckiego i wydanego jako Earth Trax w 2020 roku albumu artysty, portal Resident Advisor określił mianem "słodko-gorzkich chwil na parkiecie". Producent wyróżnia się niezwykle sprawnym łączeniem wielu gatunków i ogromną rozpiętością tworzonej muzyki. - W latach 90. byłem wielkim fanem Prodigy i zainspirowany "The Dirtchamber Sessions Volume One", czyli mixtapem lidera tej formacji Liama Howletta, zacząłem nagrywać mash-upy - wspomina rozmówca Norberta Borzyma. - Słuchałem też Chemical Brothers i Coldcut. Wtedy dotarło do mnie, że można nagrywać własną muzykę, ale można też przy tym być didżejem i jeszcze bawić się produkcjami innych artystów. 

Earth Trax z muzyką do słuchania

Na ten rok Earth Trax zapowiada wydanie nowego krążka, na którym, w odróżnieniu od poprzedniej, energetycznej i rytmicznej płyty "The Sensual World", znajdą się kompozycje dekonstruujące dźwięki przeznaczone na parkiet. - Album ukaże się za chwilę, pod koniec lutego i myślę, że tylko w pewnym stopniu jest przedłużeniem tego, co znalazło się na poprzednich płytach Earth Trax, które odwoływały się do muzyki klubowej. Utwory, które znajdą się na nowym wydawnictwie, nawiązują do stron B klubowych singli. To będą takie eksperymenty odnoszące się do ambientu i muzyki do słuchania - mówi Bartosz Kruczyński.  

Earth Trax - Dream Pop (Official Video) | Earth Trax

Sprawdź też:

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Lapsus (@lapsus_barcelona)

Nowy Pejzaż jeszcze w tym roku

Płyty sygnowane imieniem i nazwiskiem artysty ukazały się w m.in. Growing Bin, Into The Light (razem z Poly Chain) czy Emotional Response. Płyta "Baltic Beat" została uwzględniona w japońskim przewodniku płytowym "New Age Music Disc Guide". Artysta działa też jako Pejzaż i - jak tłumaczy - pod tym aliasem również ma pełne ręce roboty. - W tym roku powinien ukazać się jeszcze dwupłytowy album, który wyda The Very Polish Cut Outs. Te krążki będą różnić się klimatem, ale w odróżnieniu od poprzednich wydawnictw Pejzaża, będą całkowicie instrumentalne, trochę trip-hopowe i mniej "zaszumione w brzmieniu" - zapowiada artysta. - Ostatnio ciągnie w stronę eksperymentalnej, połamanej muzyki basowej - dodaje.

Posłuchaj
56:00 2023_02_22 22_03_51_PR4_Noc_Rezydentow.mp3 Od produkcji do didżejowania - rozmowa z Bartoszem Kruczyńskim (Noc Rezydentów/Czwórka) 

***

Tytuł audycji: Noc Rezydentów

Prowadzi: DJ Bert (Norbert Borzym)

Gość: Bartosz Kruczyński (Earth Trax, Pejzaż)

Data emisji: 22.02.2023

Godzina emisji: 22.00

kul


Czytaj także

Karol Aleksander: w moich setach warm-up to zaproszenie do tańca

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2023 11:10
- Dziś w muzyce elektronicznej cyfra wygrywa na wielu polach i sam w setach też korzystam z wydawnictw digitalowych. Ale przez wiele lat grałem tylko z winyli. Teraz na czarnych płytach kupuję albumy i czasami jakieś ciekawe EP-ki - opowiada Karol Aleksander. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Chriss Jaxx: didżejowanie to zabawa energią

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2023 11:00
Chriss Jaxx to DJ, promotor i od 2000 roku jeden z czołowych reprezentantów polskiej sceny house music. W Czwórce zdradza, jak tworzy swoje sety i jakie granie lubi najbardziej. 
rozwiń zwiń