Bartosz Bielenia stara się o rolę w ekranizacji "Sandmana"

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2020 13:43
Za produkcję serialu opartego na kultowym komiksie odpowiadać będzie Netflix.
Bartosz Bielenia
Bartosz BieleniaFoto: Invision/Invision/East News

Przed kilkoma dniami sieć obiegł krótki filmik z przesłuchania do nowego serialu Netflixa. Streamingowy gigant przygotowuje się do ekranizacji jednego z najważniejszych współczesnych komiksów. Chodzi tu o stworzoną przez Neila Gaimana serię "Sandman", która wydawana jest pod skrzydłami DC Comics. Na wspomnianym nagraniu (które niestety zostało już zdjęte z sieci) zobaczyć mogliśmy polskiego aktora Bartosza Bielenię, zyskującego coraz większą popularność za sprawą roli w tegorocznym kandydacie do Oscara - "Bożym Ciele".

Z dostępnych informacji wynika, że Bielenia ubiega się o rolę Koryntczyka, czyli koszmaru sennego stworzonego przez Sen (Sandmana). Postać jest według czytelników uznawana za jedną z najbardziej przerażających w całej serii.

Koryntczyk - jedna z postaci komiksu "Sandman"
Koryntczyk - jedna z postaci komiksu "Sandman"

"Sandman" to jeden z najgłośniejszych komiksów ostatnich lat. Jego autor, Neil Gaiman, stworzył swoje arcydzieło, budując klimat horroru i płynnie przechodząc w fantasy z domieszką mitologii. Tytuł i główna postać serii nawiązuje bezpośrednio do Piaskuna - bohatera klasycznego niemieckiego folkloru.