Polskie Radio
Section05
Bartosz Bielenia

Eryk Kulm z Nagrodą im. Zbyszka Cybulskiego. Bielenia: bez niego nie byłoby "Filipa"

Poznaliśmy laureata Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego dla młodych aktorów odznaczających się wybitną indywidualnością. Został nim Eryk Kulm, który w filmie "Filip" Michała Kwiecińskiego stworzył kreację "silnego człowieka, który tkwiąc w potrzasku, nie rezygnuje z siebie". - Eryk jest absolutnie sercem tego filmu, bez niego by go nie było - podkreśla aktor Bartosz Bielenia, jeden z jurorów konkursu. W "Magazynie bardzo filmowym" wysłuchaliśmy także rozmów z nominowanymi do nagrody młodymi i zdolnymi aktorami. 
Zobacz więcej na temat:  Joanna Sławińska kino film polski Bartosz Bielenia Michał Kwieciński Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego Eryk Kulm KULTURA

Bartosz Bielenia: "Boże Ciało" zostanie ze mną na zawsze

Za nami uroczystość wręczenia nagrody publiczności LUX Audience Awards dla najlepszego filmu europejskiego. Podczas ceremonii odbywającej się w Strasburgu zwycięskim obrazem okazał się "Kolektyw", dokument w reżyserii Alexandra Nanaua. Oprócz niego do walki stanęła oscarowa produkcja "Na rauszu" Thomasa Vinterberga oraz "Boże Ciało" Jana Komasy. Jeszcze przed ceremonią połączyliśmy się z odtwórcą głównej roli Bartoszem Bielenią, z którym rozmawiał Paweł Turski.
Zobacz więcej na temat:  Trójka KULTURA Gabriela Andrychowicz Bartosz Bielenia film polski kino Paweł Turski Boże Ciało

Bartosz Bielenia: moja postać jest złożona z wielu elementów

"Boże Ciało" w reżyserii Jana Komasy w ramach tegorocznej 44. odsłony Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych zdobył aż 9 statuetek w konkursie głównym. Teraz zawalczy o główną nagrodę w kategorii "Najlepszy film międzynarodowy". O filmie rozmawialiśmy z odtwórcą głównej roli Bartoszem Bielenią.
Zobacz więcej na temat:  film polski kino Błażej Hrapkowicz Oscary festiwal filmowy w Gdyni festiwal filmowy Czwórka Bartosz Bielenia oscary 2020