“You’ll Never Walk Alone”

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 12:00
Ten właśnie utwór brytyjskiej grupy Gerry & The Pacemakers 20 marca, punktualnie o godzinie 8.45 pojawi się w europejskich rozgłośniach zrzeszonych w EBU (European Broadcasting Union). Czwórka dołącza do akcji. W ten symboliczny sposób pokażemy jedność w obliczu zagrożenia.
Gerry and the Pacemakers
Gerry and the PacemakersFoto: wiki commons

Pomysłodawcą jest Sander Hoogendoorn, prezenter porannego pasma w NPO 3FM, młodzieżowej publicznej stacji z Niderlandów.

“You’ll Never Walk Alone” z 1963 roku wykonuje brytyjska formacja Gerry & the Pacemakers (pierwotna wersja powstała w 1945 roku na potrzeby musicalu Carousel i wykonywał ją duet Rogers & Hammerstein). Utwór dotarł do pierwszego miejsca list przebojów w UK. “You’ll Never Walk Alone” wyprodukował legendarny George Martin, późniejszy producent The Beatles. Utwór jest hymnem FC Liverpool, został umieszczony na oficjalnym emblemacie tego klubu. Kilka innych drużyn w Europie (nie tylko piłkarskich) także uznało go za swoją oficjalną piosenkę. W 2012 roku, w ramach akcji charytatywnej, ponownie wypromowano “You’ll Never Walk Alone”. Utwór wykonywali też m.in. Frank Sinatra i Elvis Presley.

Posłuchajcie z nami “You’ll Never Walk Alone” w piątek 20 marca o godzinie 8.45!

oprac. mg

Zobacz więcej na temat: radio Europejska Unia Nadawców