Polskie Radio
Section05
radio

21 tys. audycji. Dziś wielki jubileusz "Kroniki Sportowej"!

W czwartek (1 października) o godz. 22.33 na antenie Programu 1 Polskiego Radia zostanie wyemitowana "Kronika Sportowa" numer 21 000. Najstarsza audycja w kraju nadawana jest bez przerwy od 30 listopada 1954 roku. W jubileuszowym wydaniu "Kroniki" oraz na portalu jedynka.polskieradio.pl i sport.polskieradio.pl będzie można posłuchać fragmentów relacji z najważniejszych sukcesów z udziałem polskich sportowców.
Zobacz więcej na temat:  radio Polskie Radio

W kuźni młodych talentów. Rusza Akademia Radiowa Polskiego Radia

Polskie Radio uruchomiło Akademię Radiową. To pierwsza seria specjalistycznych kursów kształcących przyszłych reporterów, wydawców i realizatorów radiowych. – Szkolenia są prowadzone przez doświadczonych trenerów. Wielu z nich to współpracownicy i pracownicy Polskiego Radia, ale nie tylko – zapowiedziała na antenie Trójki prezes Polskiego Radia dr Agnieszka Kamińska.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Agnieszka Kamińska Polskie Radio kurs reportaż radio Izabela Kuczyńska Andrzej Zybertowicz warsztaty

Radiowe oblicze Ireny Kwiatkowskiej - archiwalne nagrania

Była "kobietą pracującą", ciotką Ryszarda Ochódzkiego i mamą Pawła Jankowskiego, ale czy pamiętamy jej znakomite role radiowe? Irena Kwiatkowska to wielki i bogaty rozdział radiowej historii - laureatka Złotego, a później Diamentowego Mikrofonu, aktorka występująca w licznych słuchowiskach dla dzieci i dla dorosłych, a także kabaretach zarchiwizowanych przez Polskie Radio. 
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Raducha Irena Kwiatkowska radio KULTURA

Cenzura w Radiu Nowy Świat. Jedliński: Jethon przeniosła do nas wszystkie najgorsze wzorce Trójki

Piotr Jedliński oficjalnie odniósł się do powodów swojego odejścia z Radia Nowy Świat. Byłego prezesa stacji do szczerości skłoniły słowa Magdaleny Jethon, które nazywa "bezczelnym kłamstwem". "Staliśmy się skrzywionym ideologicznie medium, którego udziałowcy, zamiast sikać pod wiatr, robią pod siebie" - napisał Jedliński. 
Zobacz więcej na temat:  LGBT radio internetowe społeczeństwo radio media wolność słowa dziennikarstwo POLSKA Rzecznik Praw Obywatelskich

Afera po odejściu dziennikarza z Radia Nowy Świat. RPO nie stanie w obronie Jedlińskiego

Radio Nowy Świat poinformowało, że Piotr Jedliński zrezygnował z funkcji prezesa spółki zarządzającej rozgłośnią. Ma to związek z używaniem przez niego męskiej formy w stosunku do Michała Sz. (podającego się za "Małgorzatę", ps. Margot). Do obrony byłego prezesa Radia Nowy Świat wezwał w środę Rzecznika Praw Obywatelskich wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski. Adam Bodnar przekazał jednak, że nie ma kompetencji, by coś w tej sprawie zrobić.
Zobacz więcej na temat:  LGBT radio internetowe społeczeństwo radio media wolność słowa dziennikarstwo POLSKA Rzecznik Praw Obywatelskich

Odeszli z Trójki, mówiąc o "cenzurze". Jedliński poznał "wolność słowa" w Radiu Nowy Świat

Radio Nowy Świat poinformowało, że Piotr Jedliński zrezygnował z funkcji prezesa spółki zarządzającej rozgłośnią. Ma to związek z używaniem przez RNŚ męskiej formy w stosunku do Michała Sz. (podającego się za "Małgorzatę", ps. Margot). Mimo że sam Jedliński apelował w internecie o poszanowanie wolności mediów i jego osoby, kilkanaście godzin później stracił pracę. Wielu publicystów i komentatorów przypomina, że osoby, które ugięły się pod presją środowisk LGBT, same odeszły z radiowej Trójki jako "obrońcy wolności słowa", którzy przeciwstawiają się rzekomej cenzurze.
Zobacz więcej na temat:  LGBT radio internetowe społeczeństwo radio media wolność słowa dziennikarstwo POLSKA

Piotr Jedliński nie jest już prezesem Radia Nowy Świat. Wcześniej naraził się aktywistom LGBT

"Informujemy, że Piotr Jedliński zrezygnował z funkcji prezesa spółki zarządzającej Radio Nowy Świat" - podano na Twitterze rozgłośni Radio Nowy Świat. Wcześniej kierujący spółką został ostro zaatakowany w sieci za sposób wypowiadania się o aresztowanym tymczasowo Michale Sz. podającym się za "Margot".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka LGBT dziennikarstwo dziennikarze media areszt radio radio internetowe

"Nie powinniśmy protestować, gdy powstają szalone projekty"

- Radio to było dla mnie oszałamiające odkrycie. W Instytucie Naukowym była cisza, spokój, obliczenia, miesiące badań. W radiu wszystko było potrzebne natychmiast, za parę minut, już, w tej chwili. Ja w ten wir wpadłem. Bardzo mi się to podobało, podobała mi się ta atmosfera. To było fascynujące - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia naukowiec, dziennikarz radiowy i telewizyjny, wykładowca akademicki Wiktor Niedzicki.
Zobacz więcej na temat:  Jolanta Fajkowska NAUKA dziennikarstwo radio

Mariusz Owczarek nowym szefem redakcji muzycznej Trójki

– Kiedy spotykaliśmy się na antenie, zawsze pytałem: "co u Bossa?". Gdy dziś zadam to pytanie, nie będzie ono dotyczyło kogoś gdzieś daleko w świecie, ale osoby tuż obok mnie – tymi słowami Piotr Stelmach zapowiedział swojego dzisiejszego rozmówcę – Mariusza Owczarka, nowego szefa redakcji muzycznej Programu 3 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Trójka radio dyrektor dziennikarstwo Mariusz Owczarek Piotr Stelmach