Polskie Radio
Section05
Europejska Unia Nadawców

Dzień Specjalny EBU. Koncerty bożonarodzeniowe - transmisje ze stolic Europy [SŁUCHAJ TERAZ]

EBU, czyli Europejska Unia Nadawców zaprasza na dzień specjalny, w którym rozgłośnie z całej Europy transmitują koncerty nawiązujące do tematyki świątecznej. Występy m.in. z Sofii, Amsterdamu i Sztokholmu można usłyszeć na antenie Dwójki dziś (17 grudnia) od godz. 10.00.
Zobacz więcej na temat:  Karol Furtak koncerty w Polskim Radiu koncert koncerty Boże Narodzenie EBU Europejska Unia Nadawców

Dzień Specjalny Euroradia - muzyka na Boże Narodzenie na antenie Dwójki

Już w najbliższą niedzielę, 18 grudnia, Program 2 Polskiego Radia tradycyjnie włączy się w obchody Dnia Specjalnego wspólnie z rozgłośniami stowarzyszonymi w Europejskiej Unii Nadawców EBU. Na kilka dni przed świętami będzie można wysłuchać bożonarodzeniowej muzyki z Montrealu, Hamburga, Göteborga i Paryża. Na antenie radiowej Dwójki niemal przez cały dzień będzie rozbrzmiewała świąteczna muzyka z różnych stron świata.
Zobacz więcej na temat:  EBU Europejska Unia Nadawców

Warsztaty europejskich nadawców radiowych w Polskim Radiu

Przedstawiciele publicznych nadawców radiowych z Europy Środkowo-Wschodniej dyskutują w Warszawie o tym, jak radio powinno wkraczać w erę cyfrową. W siedzibie Polskiego Radio przed południem rozpoczęły się warsztaty Europejskiej Unii Nadawców. Biorą w nich udział radiowcy z Polski, Litwy, Łotwy, Rumunii i Ukrainy, a także eksperci z Wielkiej Brytanii. 
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU EBU Europejska Unia Nadawców Polskie Radio media

Dyrektor Generalny EBU: powinniśmy chronić profesjonalne dziennikarstwo

Już wkrótce dziennikarze Polskiego Radia będą mogli brać udział w zajęciach prowadzonych przez ekspertów z Europejskiej Unii Nadawców (EBU). Dokumenty w tej sprawie podpisali w czwartek w Warszawie: Andrzej Rogoyski - Prezes Zarządu Polskiego Radia, Mariusz Staniszewski – Członek Zarządu Polskiego Radia oraz Noel Curran - Dyrektor Generalny EBU.
Zobacz więcej na temat:  EBU Europejska Unia Nadawców media media społecznościowe fake news