Millenium Docs Against Gravity w Ninatece

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2020 14:30
Od 8 do 18 maja, będzie można zobaczyć 20 najciekawszych tytułów z poprzednich edycji Millenium Docs Against Gravity - za darmo i bez reklam.
Kadr z dokumentu Człowiek delfin
Kadr z dokumentu "Człowiek delfin"Foto: mat prasowe

Widzowie Ninateki będą mogli udać się w niezwykłą podróż w macedońskie góry ("Kraina miodu"), do podwodnego świata delfinów ("Człowiek delfin"), na francuską prowincję z Agnès Vardą (Twarze, plaże), do swingującego Londynu lat 60. z Michaelem Caine’em ("Michael Caine: Moje pokolenie") i śladami jednego z najbardziej fascynujących polskich filmowców, Michała Waszyńskiego ("Książę i dybuk").

Przegląd to także okazja, by poszukać odpowiedzi na pytania: czy wskrzeszenie mamuta jest dziś możliwe ("Genesis 2.0")? Jak naprawdę wygląda hodowla przemysłowa zwierząt ("Zjadanie zwierząt")? Czy można przenieść pianino przez Himalaje ("Stroiciel Himalajów")? Jak powstawała muzyka do kinowych hitów ("Score – muzyka filmowa") oraz jak Putinowi udało się przywrócić w Rosji dyktaturę ("Świadkowie Putina")?

Ninateka zaprasza na przegląd (8 do 18 maja) oraz 17. edycję festiwalu Millenium Docs Against Gravity, która odbędzie się w dniach 4-13 września 2020 roku.

oprac mg


Zobacz więcej na temat: dokument dokumenty