„Chłopi” - powstaje animacja!

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2020 13:30
Studio BreakThru Films znane z artystycznych i osiągających komercyjny sukces filmów takich jak „Twój Vincent” oraz „Piotruś i wilk” rozpoczyna zdjęcia do nowego projektu
Powstaje animacja na podstawie powieści W. Reymonta
Powstaje animacja na podstawie powieści W. ReymontaFoto: mat prasowe producenta

Chłopi" Doroty Kobieli to film oparty na noblowskiej powieści Władysława Stanisława Reymonta pod tym samym tytułem. W sieci pojawił się zwiastun.

Na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych rozgrywają się losy rodziny Borynów i pięknej, tajemniczej Jagny. – Po latach pracy nad filmem o Vincencie van Goghu poczułam silną potrzebę, by opowiedzieć o kobietach: ich zmaganiach, pasji i sile. – opowiada Dorota Kobiela, reżyserka i scenarzystka filmu. To właśnie kobiety, w szczególności tragiczna postać Jagny, znajdą się w sercu fabuły. 
Muzykę do filmu stworzy wielokrotnie nagradzany producent Łukasz L.U.C. Rostkowski. Kompozytor w ramach międzynarodowej Rebel Babel Film Orchestra tworzy specjalny słowiański kolektyw muzyków folkowych, którzy tak jak malarze za pomocą tradycyjnych środków (instrumenty ludowe i śpiewy) stworzą magiczny i analogowy pejzaż dopełniający piękno malowanych obrazów.

Premiera „Chłopów” planowana jest na 2022 rok.

mg/mat prasowe

Zobacz więcej na temat: chłopi animacja