"Śniegu już nigdy nie będzie" polskim kandydatem do Oscara 2021

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2020 08:03
Film Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta stanie do walki o Oscara w kategorii Najlepszy Pełnometrażowy Film Międzynarodowy. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Komisja Oscarowa pod przewodnictwem Jana A.P. Kaczmarka działająca pod Polskim Instytutem Sztuki Filmowej ogłosiła, że w przyszłym roku o Oscara w kategorii Najlepszy Pełnometrażowy Film Międzynarodowy powalczy film Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta "Śniegu już nigdy nie będzie". Na ekranie zobaczymy m.in. znanego ze "Stranger Things" Aleca Utgoffa, Agatę Kuleszę, Maję Ostaszewską, Andrzeja Chyrę czy Łukasz Simlata. O czym opowiada film? Jak możemy przeczytać w zapowiedzi:

"Pewnego mglistego poranka w mieście pojawia się on – atrakcyjny mężczyzna z prawdziwego, egzotycznego wschodu. Żenia, bo tak brzmi jego imię, ma dar. Jego ręce leczą, a oczy zaglądają w dusze samotnych kobiet. Mężczyzna zatrudnia się jako masażysta na bogatym osiedlu pod miastem. Pracując dla ludzi odgrodzonych murem od "gorszego" świata, poznaje ich historie i osobiste dramaty. Wkrótce niezwykłe zdolności Żeni odmienią życie każdego z nich."

Światowa premiera filmu "Śniegu już nigdy nie będzie" odbędzie się podczas tegorocznego festiwalu filmowego w Wenecji. 

Zobacz więcej na temat: Oscary Małgorzata Szumowska