Nieznany numer? Ten lepiej odebrać, by uniknąć kary

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2020 16:48
Automatyczny system telefoniczny powiadomi o nałożonej na nas kwarantannie. Warto ten telefon odebrać, by nieświadomie nie złamać zasad jej odbywania.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Elizaveta Galitckaia/Shutterstock.com

System powiadamiana ma dotyczyć tych osób, które miały kontakt z osobą zakażona koronawirusem. Jeżeli nasz numer zostanie podany przez osobę zakażoną, to możemy spodziewać się o konieczności obycia kwarantanny, poinformuje nas automat telefoniczny. 

Numer, który warto zapamiętać to +48 22 104 37 05. Jeżeli zwykle nie odbieramy telefonu od nieznanych numerów, to ten zdecydowanie warto odebrać, by uniknąć kary za złamanie kwarantanny. Jak podaje Główny Inspektorat Sanitarny, automat dzwoni między 9 rano a 20.30 wieczorem. W słuchawce usłyszymy taki komunikat: "Została nałożona kwarantanna. Proszę nie opuszczać miejsca zamieszkania i stosować się do zaleceń sanitarnych. Może się z tobą skontaktować policja. Potwierdzenie nałożenia kwarantanny możesz pobrać z Internetowego Konta Pacjenta. Pobierz i aktywuj obowiązkową aplikację Kwarantanna domowa."

mk

Zobacz więcej na temat: COVID-19 koronawirus GIS