Polskie Radio
Section05
GIS

Legionella w Lubelskiem. Sanepid nadzoruje jakość wody i sytuację epidemiologiczną

Główny Inspektor Sanitarny potwierdził wystąpienie w województwie lubelskim pierwszego przypadku zakażenia bakterią legionella. Chory znajduje się w szpitalu. - W województwie lubelskim prowadzony jest ścisły monitoring jakości wody w sieciach i nadzór epidemiologiczny - poinformowała w sobotę rzecznik prasowa wojewody lubelskiego Agnieszka Strzępka
Zobacz więcej na temat:  POLSKA szpital bakterie lubelskie Rzeszów podkarpackie społeczeństwo

Kompletujesz szkolną wyprawkę? GIS wskazał, na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę

 "Kompletujesz szkolną wyprawkę? Zwróć i szczególną uwagę na plecak lub tornister. Jego waga jest bardzo ważna w utrzymaniu prawidłowej postawy oraz zapobieganiu skrzywieniu kręgosłupa - informuje Główny Inspektorat Sanitarny w poniedziałek w mediach społecznościowych. "Idealny plecak z zawartością powinien ważyć mniej, niż 15 proc. wagi dziecka" - dodaje. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA szkoła zdrowie NAUKA dziecko

Kontrole żywności - sprawdź listę wycofanych produktów

- Za każdym razem, kiedy mamy do czynienia z żywnością, która potencjalnie stanowi ryzyko zdrowotne i jest jeszcze w obrocie handlowym, informujemy na naszej stronie internetowej o takim przypadku i tam mamy również informację o tym, jaka to jest partia - mówił w Jedynce Maciej Kałuża z Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
Zobacz więcej na temat:  Daniel Wydrych bezpieczeństwo żywność Główny Inspektor Sanitarny zakupy