Polskie Radio
Section05
GIS

Szef GIS: w Polsce żaden lekarz nie miał dylematu, którego pacjenta podłączyć pod respirator

- W Polsce mamy dziś 87 pacjentów pod respiratorami. Jaki jest potencjał wentylacyjny? Jest dużo, dużo większy. Do tej pory żaden polski lekarz nie miał dylematu, którego pacjenta podłączyć pod respirator, a którego zdyskwalifikować - powiedział w Toruniu Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce pandemia COVID-19 POLSKA GIS zdrowie

Rzecznik GIS o odwiedzinach w szpitalach: procedury powinny być wypracowane na poziomie placówek

- Już na poziomie poszczególnych placówek powinny być wypracowane procedury odwiedzin. (...) Myślę, że trzymając się wszystkich zasad sanitarnych, maseczek, dezynfekcji rąk (...) wierzę, że można to zrobić w sposób bezpieczny - mówił w Polskim Radiu 24 rzecznik Głównego Inspektora Sanitarnego Jan Bondar.
Zobacz więcej na temat:  Główny Inspektor Sanitarny Polskie Radio 24 Magdalena Złotnicka POLSKA społeczeństwo zdrowie medycyna choroby zakaźne koronawirus Koronawirus w Polsce GIS Ministerstwo Zdrowia

GIS zapowiada wzmożone kontrole w czerwonych i żółtych strefach zagrożenia. To reakcja na wzrost zakażeń

- Od sobotniego poranka rozpoczęły się kontrole sanepidu związane z przestrzeganiem zaostrzonych przepisów. Kontrole odbywają się w całym kraju, ale do powiatów "czerwonych" i "żółtych" ściągnęliśmy dodatkowe siły z bardziej bezpiecznych "zielonych" regionów - poinformował rzecznik prasowy GIS Jan Bondar.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA COVID-19 koronawirus Koronawirus w Polsce choroby zakaźne GIS Główny Inspektor Sanitarny