Polskie Radio
Section05
COVID-19

KORONAWIRUS Jest ponad 35 tys. wyleczonych. Rekordowa liczba zakażeń, 6 osób zmarło

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u dalszych 680 osób – poinformowało we wtorek Ministerstwo Zdrowia. To najwyższa od początku epidemii liczba przypadków potwierdzonych w ciągu doby. W sumie zanotowano dotąd ponad 48 tys. przypadków.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Ministerstwo Zdrowia Koronawirus w Polsce zdrowie koronawirus COVID-19 choroby płuc wirus

Singapur: dozór elektroniczny wobec przyjeżdżających do kraju i poddanych kwarantannie

Władze Singapuru wprowadziły możliwość dozoru elektronicznego osób, które po przyjeździe do tego kraju muszą przejść obowiązkową 14-dniową kwarantannę. Od 11 sierpnia elektroniczną bransoletkę, służącą do monitoringu miejsca pobytu, będą musiały nosić osoby odbywające kwarantannę w warunkach domowych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT koronawirus choroby zakaźne Azja Singapur COVID-19

Koronawirus w Senacie. Kwarantanna i kolejne zakażenia

Jak informuje portal Onet.pl, kolejny senator ma potwierdzone zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. To Ryszard Bober z PSL-Koalicji Polskiej. Wcześniej pozytywne testy na koronawirusa mieli senatorowie Jan Filip Libicki z PSL-u oraz Artur Dunin z Koalicji Obywatelskiej. Dwóch parlamentarzystów poddało się kwarantannie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Senat koronawirus Koronawirus w Polsce pandemia COVID-19 Jan Filip Libicki kwarantanna epidemia

Zaskakujące dane dot. szczepionki na gruźlicę. W krajach, gdzie ją stosowano, mniej zakażeń koronawirusem

W państwach, w których przynajmniej do 2000 r. obowiązywały szczepienia BCG, w pierwszych 30 dniach epidemii pojawiało się mniej zakażeń i następowało mniej zgonów. Badacze zastrzegają jednak, by szczepionki na gruźlicę nie traktować jak cudownego środkach ochrony przeciwko COVID-19. Liczą się bowiem również inne czynniki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus pandemia COVID-19 zdrowie choroby zakaźne gruźlica społeczeństwo

Koronawirus w Senacie. Terlecki: piątkowe posiedzenie Sejmu przesunięte

- Piątkowe posiedzenie Sejmu, na którym posłowie mieli zająć się m.in. stanowiskami Senatu w sprawie różnych ustaw, zostanie przesunięte. W poniedziałek wieczorem Prezydium Sejmu ustali nowy termin posiedzenia - poinformował wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Senat Sejm Zgromadzenie Narodowe koronawirus Koronawirus w Polsce pandemia Ryszard Terlecki epidemia COVID-19