Mark Ronson, Diplo i Ellie Goulding we wspólnym nagraniu projektu Silk City

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2021 12:59
Posłuchajcie utworu "New Love".
Ellie Goulding i Silk City (Mark Ronson i Diplo)
Ellie Goulding i Silk City (Mark Ronson i Diplo)Foto: mat. promocyjne za zgodą Sony Music Poland

Silk City to duet tworzony przez takich super-producentów jak Mark Ronson oraz Diplo z grupy Major Lazer. Ich wydany w 2018 roku singiel pt. „Electricity” z Duą Lipą (platynowa płyta w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Polsce, złota w Kanadzie i Belgii) uhonorowany został prestiżową nagrodą Grammy jako najlepsze taneczne nagranie.

Dziś Mark Ronson i Diplo powracają z kolejnym wspólnym dziełem - tym razem jest to kompozycja pt. "New Love" nagrana z udziałem popularnej brytyjskiej wokalistki Elli Goulding.

"Jestem podekscytowany, że znowu pracujemy z Markiem. Od czasu powstania Silk City nieustająco wymienialiśmy się pomysłami i w końcu obydwaj znaleźliśmy czas, żeby je zrealizować. Stworzyliśmy klasyczny house’owy numer, a Ellie była na tyle uprzejma, że użyczyła nam do niego swojego głosu" - opowiada Diplo.

"Uwielbiam muzykę, która powstaje przy mojej współpracy z Wes’em. Te kawałki mają w sobie radość, której brakuje mi w samodzielnym tworzeniu. Znam Ellie już ponad 10 lat i  wreszcie udało nam się wspólnie coś zrobić. Jej głos ma wspaniałe unikatowe brzmienie, które przebija się przez wszystko inne" - to już słowa Marka Ronsona. A Ellie Goulding dodaje: "Teraz każdy z nas chce być wolnym i tańczyć, nawet jeśli miałby to być taniec w kuchni".

Silk City - New Love (feat. Ellie Goulding) / Diplo YouTube

MaH