Jak Amazon zmienia nasze życie?

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2021 18:00
Premiera książki zatytułowanej "Bezonomika. Jak Amazon zmienia nasze życie i czego uczą się od niego najlepsze firmy?" 3 lutego.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Eric Broder Van Dyke

Bezonomika to nazwa, którą autor Brian Dumaine nadał modelowi biznesowemu Amazona. Oznacza obsesyjną dbałość o klienta, nieustanną innowacyjność, perspektywiczne myślenie i korzystanie na coraz większą skalę ze sztucznej inteligencji. Amazon to nie tylko firma. To globalne zjawisko społeczno-ekonomiczno-kulturalne, wyrażające się w uzależnieniu od coraz bardziej rozbudowanych usług tej firmy zarówno jednostek, jak i całych społeczności. Dumaine przywołuje w książce przypadek amerykańskiej dziennikarki, która jakiś czas temu postanowiła sprawdzić, czy uda się jej przez tydzień nie korzystać z systemu usług Amazona. Okazało się, że likwidacja bezpośrednich i pośrednich, wirtualnych i rzeczywistych więzi zdemolowała jej życie. Szczególnie teraz w dobie pandemii raczej takiego eksperymentu nikt by już nie zaryzykował; konieczność społecznej izolacji i lockdowny jeszcze powiększyły wpływy Amazona, a Jeff Bezos zyskał ogromne dodatkowe środki na realizację swych kosmicznych, a i całkiem ziemskich zamierzeń.

Okładka książki  "Bezonomika. Jak Amazon zmienia nasze życie i czego uczą się od niego najlepsze firmy?"  

"Bezonomika" otworzy wam oczy na to, czym naprawdę jest Amazon, jak działa i czym prawdopodobnie się stanie" - mówi John Huey, były redaktor naczelny „Time”.

To nie tylko książka o Amazonie, ale też o rewolucji technologicznej, która dokonuje się na naszych oczach – dodaje Andy Karsner, główny strateg i „kosmiczny kowboj” w Google X.

To opowieść o fenomenie sztucznej inteligencji wzorcowo wykorzystanym przez Jeffa Bezosa, od kilku lat najbogatszego człowieka na świecie. Szczególnie dziś, kiedy w wielu krajach odbywają się protesty pod ogólnoświatowym hasłem "Make Amazon Pay" to książka ważna, nie tylko ze względu na studium przypadku sukcesu marki, ale także niezwykle cenne, bo czynione w czasie rzeczywistym obserwacje dotyczące jej przemian.

mg/mat prasowe