3D z Massive Attack producentem nowej EP-ki Martiny Topley-Bird

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2021 00:03
Oto "Pure Heart".
Robert Del Naja i grupa Massive Attack podczas Mezzanine Tour 2019 w Mediolanie
Robert Del Naja i grupa Massive Attack podczas Mezzanine Tour 2019 w MediolanieFoto: Alessandro Bosio / Zuma Press / Forum

10 września na rynek trafi "Forever I Wait" - nowy i już czwarty studyjny album brytyjskiej wokalistki Martiny Topley-Bird, znanej ze współpracy z Trickym przy jego pierwszych czterech krążkach (artystka była również niegdyś jego życiową partnerką).  Płytę poprzedza 3-nagraniowa EP-ka "Pure Heart" w całości wyprodukowana przez Roberta "3D" Del Naję, czyli członka kultowej grupy Massive Attack. Jego obecność słychać wyraźnie w samej muzyce - gęstej, mrocznej i mogącej kojarzyć się z dokonaniami słynnego zespołu z Bristolu (tytułowe nagranie "Pure Heart" to również ukłon w stronę twórczości grupy The Cure).

Warto przypomnieć, ze Martina Topley-Bird w 2010 roku wystąpiła na płycie Massive Attack pt. "Heligoland" (utwory "Babel" i Psyche"), a w latach 2009 - 2016 śpiewała z nimi podczas koncertów. Współpracowała również z takimi wykonawcami jak Gorillaz, The Prodigy, Primus, czy Diplo.

Martina Topley-Bird - Pure Heart / Martina Topley-Bird YouTube

MaH

Zobacz więcej na temat: massive attack