Jedzenie mięsa a długość życia

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2022 06:15
Naukowcy sugerują, że spożycie mięsa jednak jest pozytywnie powiązane z długością życia.
zdjecie ilustracyjne
zdjecie ilustracyjne Foto: Shutterstock/istetiana

Zespół naukowców z Australii, Włoch, Polski i Szwajcarii zbadał związek między spożyciem mięsa a oczekiwaną długością życia, na podstawie danych ekologicznych opublikowanych przez agencje ONZ.

Naukowcy odkryli, że konsumpcja energii z roślin węglowodanowych (ziarna i bulwy) nie prowadzi do dłuższej, oczekiwanej długości życia, natomiast całkowite spożycie mięsa koreluje z większą oczekiwaną długością życia. Badanie zostało opublikowane w magazynie International Journal of General Medicine.

Eksperci tłumaczą, że mięso małych i dużych zwierząt zapewniało optymalne odżywianie naszym przodkom, którzy wykształcili genetyczne, fizjologiczne i morfologiczne przystosowania do jedzenia produktów mięsnych. My odziedziczyliśmy te adaptacje. Odkrycia są zgodne z innymi badaniami, które pokazują, że produkty zbożowe mają niższą wartość odżywczą niż mięso.

Według autorów najnowszej analizy, ​​mięso ma swoje własne składniki przyczyniające się do naszego ogólnego stanu zdrowia, wykraczające poza liczbę spożywanych kalorii. Naukowcy zauważają, że bez mięsa w naszej diecie możemy gorzej funkcjonować.

Zobacz więcej na temat: zdrowie dieta