Psychologia i zarządzanie najpopularniejszymi kierunkami na UW

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2022 13:37
W systemie IRK na Uniwersytecie Warszawskim zarejestrowało się do tej pory około 28 tysięcy kandydatów, którzy dokonali ponad 51 tysięcy rejestracji.  
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Najpopularniejsze kierunki studiów wśród tegorocznych kandydatów na Uniwersytet Warszawski to psychologia, zarządzanie oraz trzy kierunki, na które kandydaci zapisywali się łącznie – ekonomia, finanse i rachunkowość oraz informatyka i ekonometria.

Jak informuje biuro prasowe Uniwersytetu Warszawskiego, według wstępnych wyników najwięcej zapisów było na kierunki:

  • psychologia stacjonarne, jednolite magisterskie (3,1 tys. zapisanych osób);
  • zarządzanie, stacjonarne, I stopnia (3 tys.);
  • ekonomia, finanse i rachunkowość, informatyka i ekonometria, stacjonarne, I stopnia (2,9 tys.);
  • filologia angielska – językoznawstwo (English Studies – Linguistics), filologia angielska – literatura i kultura (English Studies – Literature and Culture), stacjonarne, I stopnia (2,3 tys.);
  • prawo, stacjonarne, jednolite magisterskie (2 tys.).

 

Najwięcej kandydatów na jedno miejsce było na koreanistyce - 28 osób na jedno miejsce. Są to cząstkowe wyniki – trwają jeszcze zapisy na część studiów niestacjonarnych I stopnia i jednolitych magisterskich oraz część kierunków II stopnia.

W tym roku prowadzona jest także rekrutacja dla obywateli polskich i ukraińskich, którzy przyjechali z Ukrainy po 23 lutego 2022 roku. Rekrutacja dotyczy zarówno pełnego cyklu kształcenia, jak i kontynuacji studiów rozpoczętych na uczelni działającej na terytorium Ukrainy.

 

Zobacz więcej na temat: Uniwersytet Warszawski studia