Przed SpaceX pierwszy ważny test

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2023 23:06
Po wielu miesiącach oczekiwania SpaceX w końcu rozpocznie pierwszy testy rakiety Super Heavy wraz z dołączonym do niej statkiem kosmicznym Starship. Konstrukcja ma być najpotężniejszą rakietą w historii lotów kosmicznych.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock /3Dsculptor

Za kilka tygodni mają rozpocząć się testy związane ze startem rakiety Super Heavy. SpaceX na swoim koncie na Twitterze poinformowało, że zbliżające się naziemne testy będą krytyczne dla rozwoju i powodzenia przyszłych misji. “Nasz zespół wkracza w serię testów przed pierwszym lotem Starshipa w nadchodzących tygodniach” – czytamy w internetowym wpisie.

SpaceX poinformowało także, że rakieta Super Heavy znajduje się już na terenie Boca Chica w amerykańskim Teksasie, a wszystkie z 33 silników umieszczonych w rakiecie są sprawne i gotowe do swojej pracy. Jeżeli cała misja, czyli pierwszy orbitalny lot testowy Super Heavy wraz ze Starshipem zakończy się sukcesem, to SpaceX oraz NASA będą mogły dalej planować wykorzystanie tego pojazdu do przeprowadzenia załogowej misji na Księżycu w ramach programu Artemis III.

mk

 

Zobacz więcej na temat: elon musk SpaceX