Polskie Radio
Section05
elon musk

USA uwolnią się od zależności od Rosji w lotach załogowych na Międzynarodową Stację Kosmiczną

Pod koniec maja Amerykanie wyślą astronautów w kosmos w kapsule Dragon - po raz pierwszy od prawie 10 lat z terenu USA. Przez ostatnią dekadę korzystali z usług Rosji. Teraz się to zmieniło; opracowali nowe systemy i znacznie wyprzedzili Rosję pod względem technologicznym - powiedział PAP dr hab. Grzegorz Brona. Dragon poleci na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) 
Zobacz więcej na temat:  NASA USA kosmos elon musk GOSPODARKA

Miliarderzy w USA od połowy marca wzbogacili się o 434 mld dolarów

Fortuny amerykańskich miliarderów od połowy marca wzrosły o łącznie 434 mld dolarów – wynika z raportu organizacji Americans for Tax Fairness. Najwięcej zyskali najbogatsi oraz działający w branży nowych technologii. Największe zyski odnotowali szef Amazona Jeff Bezos – 34,6 mld dolarów – oraz założyciel Facebooka Mark Zuckerberg – 25 mld dolarów.  
Zobacz więcej na temat:  USA dolary google Amazon elon musk tesla GOSPODARKA

Czarne chmury nad Elonem Muskiem. Czeka go kolejna kara?

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd wystąpiła do sądu w stanie Nowy Jork z wnioskiem o ukaranie Elona Muska, założyciela koncernu motoryzacyjnego Tesla. Chodzi o jego niedawny tweet, dotyczący skali produkcji aut przez firmę. Urzędnicy wskazują, że jest to złamanie wcześniejszej umowy z sądem, w której Musk zobowiązał się, że nie będzie się wypowiadał publicznie na temat kondycji Tesli. 
Zobacz więcej na temat:  tesla elon musk

TYLKO U NAS Pierwszy człowiek wyląduje na Marsie przed 2030 rokiem?

- Jestem przekonany, że pierwszy człowiek wyląduje na Marsie przed 2030 rokiem (...) Mogę niemal zagwarantować, że SpaceX doprowadzi do pierwszego lądowania ludzi na Marsie. Elon Musk powtarzał wielokrotnie, że chciałby wysłać ludzi na Marsa w 2024 roku - mówił w rozmowie z PolskieRadio24.pl Stephen Petranek, autor książki "How we’ll live on Mars" ("Jak będziemy żyć na Marsie" - red.) i doradca w ekipie serialu National Geographic pt. "Mars".
Zobacz więcej na temat:  Mars kosmos elon musk SpaceX NASZ WYWIAD