Polskie Radio
Section05
elon musk

Tesla z przebiegiem niemal dwóch milionów kilometrów

Aż ciężko uwierzyć, że jest na świecie Tesla, która ma prawie 2 miliony kilometrów przebiegu i ma się całkiem dobrze. Jak elektryczny samochód poradził sobie z takimi eksploatowaniem na przestrzeni prawie 10 lat?
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 samochody elektryczne pojazdy elektryczne elektromobilność tesla Tesla S elon musk

Elon Musk twierdzi, że bojkot reklamodawców zabije platformę X. "Nie ulegnę szantażowi"

Bojkot reklamodawców może zabić firmę - powiedział w środę właściciel platformy X Elon Musk w wywiadzie na konferencji "New York Timesa". Jednocześnie w niecenzuralnych słowach powiedział reklamodawcom, którzy go "szantażują", by odeszli. Przyznał jednocześnie, że błędem było zamieszczenie wpisu popierającego antysemickie teorie.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ŚWIAT twitter elon musk USA Ameryka

Biały Dom ostro reaguje na wpis Muska na X. "Odrażająca promocja rasistowskiej nienawiści"

- Nie do przyjęcia jest powtarzanie kłamstw stojących za najkrwawszym aktem antysemityzmu w amerykańskiej historii - stwierdził zastępca rzecznika Białego Domu Andrew Bates, komentując wpis miliardera Elona Muska. Właściciel portalu X poparł wpisy sugerujące, że Żydzi odpowiadają za sprowadzanie imigrantów oraz "promują nienawiść przeciwko białym".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Ameryka Północna elon musk antysemityzm Żydzi

Start polskich satelitów Intuition-1 i STORK-7 przeniesiony. Na orbitę trafią dzięki rakiecie Falcon-9 firmy SpaceX

Stworzony w Gliwicach satelita Intuition-1 wraz z komputerem pokładowym Antelope, którego wyniesienie na orbitę planowano początkowo na najbliższy czwartek, będzie wystrzelony w kosmos najwcześniej w sobotę 11 listopada – poinformowała firma KP Labs, której inżynierowie zbudowali i wyposażyli satelitę. Tą samą rakietą poleci także drugi polski satelita: STORK-7 z firmy SatRew. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA kosmos elon musk satelita SpaceX infrastruktura

Polski satelita Intuition-1. SpaceX wyniesienie go na orbitę

Stworzony w Gliwicach satelita Intuition-1, wraz z zaawansowanym komputerem pokładowym Antelope, będzie wyniesiony na orbitę w najbliższy czwartek, 9 listopada - poinformowała firma KP Labs, której inżynierowie zbudowali i wyposażyli satelitę. Wyniesie go na orbitę rakieta Falcon 9, którą opracowała firma SpaceX, należąca do Elona Muska.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA elon musk SpaceX rakieta kosmos satelita Ziemia infrastruktura

"Uniemożliwić wykorzystanie systemów Starlink w Strefie Gazy". Izrael o planach Muska

"Izrael użyje wszelkich dostępnych środków, by uniemożliwić wykorzystanie systemów Starlink w Strefie Gazy" - napisał na platformie X (d. Twitterze) izraelski minister komunikacji Szlomo Karhi. W sobotę o planie zaopatrzenia w te systemy "uznanych na arenie międzynarodowej organizacji pomocowych w Gazie" informował Elon Musk.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ŚWIAT Izrael elon musk Starlink satelita SpaceX

KE rozpoczęła dochodzenie ws. dezinformacji terrorystów po ataku Hamasu. Możliwe wysokie kary

Komisja Europejska rozpoczęła dochodzenie w sprawie dezinformacji i propagandy terrorystów po ataku Hamasu na Izrael, która pojawiła się na portalu X Elona Muska, dawniej Twitterze. To pierwsze śledztwo po wejściu w życie unijnych przepisów, tak zwanego aktu o usługach cyfrowych. Nakłada on konieczność usuwania nielegalnych treści i przeciwdziałania zagrożeniom dla bezpieczeństwa publicznego. O szczegółach korespondentka Polskiego Radia w Brukseli Beata Płomecka.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Komisja Europejska Unia Europejska elon musk media społecznościowe twitter Bruksela Beata Płomecka atak Hamasu na Izrael Palestyna Autonomia Palestyńska Hamas cyfryzacja internet

Władze w Kijowie kontra Elon Musk. Miliarder ironicznie o ukraińskich naciskach na pomoc od USA

Mychajło Podolak, doradca prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, ostro skrytykował jeden z wpisów na Twitterze jego właściciela Elona Muska. Amerykański miliarder ironicznie zasugerował, że władze Ukrainy nieustannie naciskają na USA o kolejne partie wsparcia finansowego. W kontrze na ten wpis Podolak zarzucił Muskowi bezduszność oświadczając, że ten nie wie czym są "bombardowania i płacz dzieci tracących rodziców".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina Europa wojna na Ukrainie wojna 2023 Wołodymyr Zełenski elon musk

Musk kontra niemieckie MSZ. Mularczyk reaguje: dlaczego Niemcy nie zabiorą nielegalnych imigrantów do domu?

"Dlaczego niemieckie ministerstwo spraw zagranicznych nie zabierze nielegalnych imigrantów do domu zamiast przymusowo relokować ich do innych krajów UE?" - zapytał na portalu X wiceminister spraw zagranicznych Arkadiusz Mularczyk w odpowiedzi na post MSZ Niemiec popierający finansowanie organizacji pozarządowych (NGO), transportujących migrantów z Morza Śródziemnego do Włoch. Wcześniej właściciel portalu X, miliarder Elon Musk, zadał pytanie, czy niemieckie społeczeństwo wie o tym, że ich fundacje dofinansowywane z budżetu pomagają transportować nielegalnych migrantów do Europy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Arkadiusz Mularczyk elon musk imigranci w Europie migracja kryzys migracyjny 2023 Niemcy Włochy

Władze USA w wielu obszarach są zdane na łaskę Elona Muska. Biznesmen może wyłączyć satelity

Rządowe agencje są zdane na łaskę i niełaskę miliardera Elona Muska, w obszarach od obronności po eksplorację kosmosu - zauważa magazyn "New Yorker". Pismo twierdzi, że poziom uzależnienia państwa od bogacza budzi obawy, m.in. w obliczu jego coraz bardziej impulsywnego zachowania, pogardy dla zasad i "regularnych" konsultacji z Kremlem.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ŚWIAT Ukraina elon musk serwis wschodni wojna 2022 wojna na Ukrainie wojna 2023