Ten kraj z Internet Exlporerem tak szybko się nie pożegna

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2022 14:48
Japońskie korporacje uzależnione są od tej przeglądarki internetowej. Nawet połowa tamtejszych firm cały czas korzysta z IE.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: rawf8/Shutterstock

Microsoft zakończył wsparcie dla jednej z najpopularniejszych przeglądarek internetowych w historii. O tym pisaliśmy kilka dni temu w tym artykule. Mimo złej sławy Internet Explorera, wiele firm cały czas korzysta z tego programu. Dobrym przykładem są japońskie korporacje. Jak podaje serwis NikkeiAsia, nawet 50 procent tamtejszych przedsiębiorstw nadal używa starej przeglądarki.

Co ciekawe IE króluje wciąż na komputerach instytucji i agencji rządowych w Japonii. Jak zaznaczają eksperci, w większości przypadków winne jest oprogramowanie, które często było pisane z uwzględnieniem pracy w przeglądarce Microsoftu, z pominięciem optymalizacji dla innych środowisk. Teraz podmioty będą musiały stworzyć nowe ekosystemy działające na podstawie innych przeglądarek internetowych. Czasu Japończycy jeszcze trochę mają, ponieważ do 2029 roku Microsoft obiecuje wspierać działanie trybu kompatybilności Internet Explorera.

mk