"Pałac wszystkich przyszłości” - komiksowa fantazja na temat Pałacu Saskiego

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2024 21:00
Składają się na niego trzy opowieści science-ficton łączące się w intrygę o kosmicznej skali i potencjalnie katastrofalnych konsekwencjach.
Wydawnictwo Egmont, wraz z Pałacem Saskim, prezentują pierwszy tom serii komiksowej Pałac wszystkich przyszłości.
Wydawnictwo Egmont, wraz z Pałacem Saskim, prezentują pierwszy tom serii komiksowej „Pałac wszystkich przyszłości”. Foto: mat prasowe

Błyskotliwy naukowiec uruchamia urządzenie dające mu supermoce. Udaje mu się powstrzymać wybuch II wojny światowej i zapewnić bezpieczeństwo Polsce. Zrozpaczony podchorąży porzuca człowieczeństwo, by jako upiór mścić się na zaborcach. Pogańskie rytuały odkrywają przed nim prawdę straszniejszą niż klęska Powstania Listopadowego. Zbuntowana licealistka wymyka się na pokaz kultowego dokumentu o kosmicznej inwazji. Jej życie zmieni się na zawsze, kiedy filmowe potwory okażą się jak najbardziej realne.
Czy coś łączy te historie? Jaką rolę pełni pojawiający się w każdej z nich Pałac Saski? Która z wersji rzeczywistości jest prawdziwa? 

Autorem scenariusza jest Tobiasz Piątkowski, a rysunki stworzyli Marek Oleksicki, Wiesław Skupniewicz i Przemysław Kłosin. Autorem okładki jest Robert Adler. Oficjalna premiera tomu pierwszego już 29 maja.

mg/mat prasowe