Catz 'n Dogz o płycie "Punkt": album z uniwersalnym przekazem

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2022 11:50
Wojtek Tarańczuk i Greg Demiańczuk jako Catz 'n Dogz to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich duetów elektronicznych na świecie. Właśnie ukazała się ich nowa płyta "Punkt", którą promują na trasie koncertowej pod patronatem Czwórki.  
Catzn Dogz w składzie: Grzegorz Demiańczuk (Greg) i Wojciech Tarańczuk (Vojtek)
Catz'n Dogz w składzie: Grzegorz Demiańczuk (Greg) i Wojciech Tarańczuk (Vojtek)Foto: Yonathan_Baraki/mat. prasowe

Po raz pierwszy po polsku

- Po prawie 20 latach robienia muzyki doszliśmy to takiego punktu, że postanowiliśmy po raz pierwszy nagrać płytę po polsku. Z polskim wokalem eksperymentowaliśmy już od jakiegoś czasu, w dużej mierze traktowaliśmy go jednak jako instrument, a nie nośnik tekstu – opowiada Vojtek. – Robiliśmy edity, oficjalne remiksy dla Baacha i Krzysia Zalewskiego, i niejako przy okazji, zaczęliśmy się wsłuchiwać w słowa. Do pracy nad "Punktem" zaprosiliśmy do współpracy artystki i artystów, których szanujemy i słuchamy na co dzień. Których głos, przekaz i artystyczna droga są nam najbliższe.

Po raz pierwszy z polskimi artystami

Na krążku znalazły się utwory, które mają strukturę piosenkową. – I przekazują wartości, na których nam zależy – dodaje rozmówca Gosi Jakubowskiej. To historie o samotności, szukaniu własnej drogi, odwadze bycia sobą, o takim punkcie, który choć trudny, zmienia wszystko. Śpiewają je m.in. Rosalie., Paulina Przybysz, Szczyl, Łona, Schafter i Baasch. – Łona jest specem od inteligenckiego rapu i za każdym razem, kiedy słucham naszego numeru, odkrywam w nim nowe treści i nowe tropy. Schafter mimo, że nagrywa po polsku, jest słuchany na całym świecie, bo potrafi używać wokalu w sposób bardzo melodyjny, który się "wgrywa" do instrumentalu. Jest też Kayah, artystka nieszablonowa, która od wielu lat wspiera młody talenty i sama nie boi się eksperymentować – wymienia gość Czwórki.

Catz 'n Dogz - Chmura (Feat. Krzysztof Zalewski) (Official Visualizer) / catz 'n Dogz Official

Po raz pierwszy z wyraźnym przekazem

Muzyczna wyobraźnia Catz 'n Dogz  nie zna granic, a autorska wizja pozwala na swobodne korzystanie z różnych stylistycznych konwencji i przekraczania gatunkowych reguł. Grzegorz Demiańczuk i Wojciech Tarańczuk to twórcy, których sety zachwycają fanów na całym świecie, ale zarazem nigdy nie zapominają o swoich korzeniach i z największą radością występują przed rodzimymi fanami. W ramach promocji nowego krążka Catz ‘n Dogz wyruszyli w trasę koncertową, której patronuje Czwórka. Na scenie towarzyszą im wyjątkowi goście, w tym m.in. Baasch, Kuba Karaś czy Kayah. - Piosenka z Baaschem jest w pewnym sensie kontynuacją remiksu utworu "Miasto", który zrobiliśmy dla niego. To ciąg dalszy opowieści o potrzebie bycia sobą. Pierwszy raz w życiu mamy coś takiego, że naszą płytą chcemy coś przekazać. I żeby ten przekaz był uniwersalny. 

Posłuchaj
49:16 2022_10_15 18_06_58_PR4_Plantacja_Dzwiekow.mp3 Wojtek Tarańczuk z Catz 'n Dogz o płycie "Punkt" (Plantacja dźwięków/Czwórka)

***

Tytuł audycji: Plantacja dźwięków

Prowadzi: Gosia Jakubowska 

Gość: Wojtek Tarańczuk (Catz 'n Dogz)

Data emisji: 15.10.2022 

Godzina emisji: 18.05

kul